100 lat niepodległej przy współczesnych rytmach

Po przebojach z lat 50., 60., 70. i 80. współczesne melodie zabrzmiały na kolejnym 1koncercie z cyklu „Obdarowani Polską”, organizowanych na 100-lecie odzyskania niepodległości w Szkole Podstawowej w Nowodworze.

W piątek 12 października uczniowie zaprezentowali nie tylko Moniki Brodki, Anny Wyszkoni czy Beaty Kozidrak, ale również pokaz taneczny i scenkę kabaretową.

Występy oklaskiwała prawie 100-osobowa publiczność, w tym rówieśnicy i rodzice wykonawców, którzy włączali się w śpiewanie a także w spontaniczne tańce.

Oprócz już wymienionych wokaliści wykonywali utwory: Moniki Urlik, zespołów Boys, Varius Manx i IRA, Michała Wiśniewskiego, Beaty Kozidrak, Dominiki Sozańskiej, Dawida Podsiadły, Ani Dąbrowskiej, Eweliny Lisowskiej, Ewy Farny i Zenka Martyniuka.

 


W koncercie, który poprowadziły Zuzanna Dudkowska z klasy VII i Ewa Skrzypiec z VIIIa, śpiewali: Aleksandra Maciejewska z IIIb, Amelia Niebrzydowska z VIIIa, Kacper Konopka z IIIa, Borys Cuch z VIIIa i Ewa Skrzypiec z VIIIb.

Oprócz piosenek publiczność obejrzała kontynuację losów Bożenki i Merlina, znanych z poprzedniego koncertu, którą zaprezentowali Ewa Skrzypiec i Patryk Prządka oraz pokaz tańca współczesnego w wykonaniu gimnazjalistek z klasy III – Karoliny Słomki, Weroniki Pilzak, Aleksandry Maciejewskiej, Julii Maciak i Pauliny Niebrzydowskiej.

Poza tym poszczególne klasy z rodzicami przygotowały przekąski, napoje i ciasta do szkolnej kawiarenki, a nauczyciele odebrali życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

Cykl koncertów “Obdarowani Polską” w Szkole Podstawowej w Nowodworze, który rozpoczął się w grudniu minionego roku, zakończy się w listopadzie. Na podsumowanie rocznych działań, organizowanych na 100-lecie niepodległości, uczniowie przygotowują m.in. wystawę fotografii, pokaz mody i kolejne popisy wokalne.

 

(fot. SP w Nowodworze)