51-latka wymusiła pierwszeństwo przejazdu

W środę 29 listopada br. na ul. Lubelskiej w Rykach doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Brało w nim udział dwa samochody osobowe. 51-letnia mieszkanka gminy Stężyca wyjeżdżając z drogi podporządkowanej pojazdem marki Nissan wymusiła pierwszeństwo przejazdu 19-latkowi z gminy Ryki, który jechał ul. Lubelską. Dwie osoby z obrażeniami trafiły do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne związane z opadami śniegu apelujemy do kierowców o ostrożność na drodze.

 

W środę 29 listopada br.  po godz. 22:00 na ul. Lubelskiej w Rykach doszło do wypadku drogowego. Dyżurny na miejsce zdarzenia natychmiast skierował policjantów. Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności ustalili, że do wypadku doprowadziła 51-letnia mieszkanka gminy Stężyca. Kierując samochodem marki Nissan wymusiła pierwszeństwo przejazdu wyjeżdżając z drogi podporządkowanej. W wyniku tej nieostrożności doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym ul. Lubelską samochodem marki Audi, którym kierował 19-letni mieszkaniec gminy Ryki.

Badanie stanu trzeźwości kierujących pojazdami wykazało, że oboje byli trzeźwi. W związku z doznanymi obrażeniami do szpitala trafiła kierująca nissanem i 52-letnia pasażerka z audi. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzą ryccy policjanci.

Na drogach pojawił się śnieg, nawierzchnia jest śliska, co utrudnia jazdę kierowcom i znacznie wydłuża drogę hamowania. Apelujemy do wszystkich zmotoryzowanych o ostrożność, wyobraźnię i koncentrację podczas jazdy. Pamiętajmy również o zachowaniu odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu. Zalegający na drogach śnieg i błoto pośniegowe przy gwałtownym manewrze mogą spowodować, że auto wpadnie w poślizg, a kierowca nie będzie w stanie nad nim zapanować.

K.S.

KPP Ryki