530 zł rycka budowlanka przekazała na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci “Małego Księcia”

WP_20180511_18_05_27_ProSzkolne Koło Wolontariusza działającego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach wraz ze Szkolnym Kołem Fascynacji Kulinarnej włączyli się do akcji “Twój Dar Serca dla Hospicjum”.

Akcja ” Twój Dar Serca dla Hospicjum” polega na organizowaniu się szkół w wydarzenia artystyczne, kulturalne i kiermasze, aby wspomóc swoich rówieśników, terminalnie i nieuleczalnie chore dzieci – Podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Jej liderem organizacyjnym i ideowym jest Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

Celem akcji jest edukacja najmłodszych obywateli, uwrażliwianie ich na potrzeby drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu.

Otrzymane wsparcie finansowe w tym roku przeznaczone zostaną  m.in. na:

·         zakup leków, środków higieniczno-opatrunkowych dla Podopiecznych

·         zakup materiałów medycznych

·         zakup sprzetu medycznego

·         naprawy i zakup części zamiennych do sprzętu medycznego

·         żywienie dzieci przebywających w oddziale stacjonarnej opieki paliatywnej.

 

Właśnie młodzież z ryckiej budowlanki dnia 26 kwietnia br.  zorganizowali kiermasz ciast oraz kiermasz gofrów, z którego dochód został przeznaczony  w całości na akcję ” Twój Dar Serca dla Hospicjum”.

 

Do akcji włączyła się cała społeczność szkoły w sumie udało się zebrać 530 zł, które przekazaliśmy do lubelskiego hospicjum – mówi Marek Jóźwik  opiekun Szkolnego Koła Wolontariusza.