72- latek potrącony na przejściu dla pieszych

a1We wtorek 12 grudnia br.  późnym popołudniem na ul. Słowackiego w Rykach doszło do poważnego wypadku. Kierujący hondą jadąc od strony Dęblina potracił 72-letniego mieszkańca Ryk przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do puławskiego szpitala. Kierowca był trzeźwy. Przez kilka godzin na ul. Słowackiego odbywał się ruch wahadłowy.

We wtorek 12 grudnia br.  tuż przed godz. 17-tą dyżurny został poinformowany o wypadku drogowym na ul. Słowackiego w Rykach. Na miejsce natychmiast udali się policjanci i inne służby ratownicze. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 66-letni kierowca hondy jadący od strony Dęblina potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych mieszkańca Ryk. 72-letni mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do puławskiego szpitala. W związku z czynnościami realizowanymi na miejscu zdarzenia policjanci wprowadzili ruch wahadłowy.

Badanie kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że był trzeźwy. Teraz policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia.

Apelujemy do kierowców o rozwagę za kierownicą i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – natężenia ruchu, stanu nawierzchni i warunków pogodowych. Zbliżając się do przejść dla pieszych nie zapominajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności tak, aby móc odpowiednio wcześniej zareagować w przypadku pojawienia się na nich pieszych. Wsiadając za kierownicę odpowiadamy za własne zdrowie i życie, ale również za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Zwracamy się również z prośbą do pieszych, aby pamiętali o prawidłowym zachowaniu podczas poruszania się w rejonach dróg i przechodzenia przez jezdnię. Bezpieczeństwo znacznie poprawi odpowiednia widoczność. Elementy odblaskowe noszone w sposób prawidłowy spowodują, że kierowca dostrzeże Was z dużo większej odległości i będzie miał więcej czasu na reakcję oraz uniknięcie potrącenia. Zachęcamy do noszenia odblasków również w miejscach, w których przepisy tego nie wymagają, czyli na nieoświetlonych  lub słabo oświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym.

KS

KPP RYKI