Boże Narodzenie w Anglii

Jako pierwsze przesylam zyczenia noworoczne, mam nadzieje ze wszystkie wasze plany i marzenia beda sie spelniac.

Przepraszam że nie pisałam tak długo,czas na Wyspach jak i wszędzie płynie bardzo szybko szczególnie że mieliśmy czas świąteczny.
Anglicy, inaczej niż my Polacy obchodzą święta i to nie tylko te Bożego Narodzenia.

Boże Narodzenie w Anglii skupia się na 25 Grudnia, tu nikt nie obchodzi wigilii tak jak my.

W wieczór wigilijny większość wychodzi do pubu albo spotyka się w kręgu znajomych na kilka piw. Nie jest to dzień w żaden sposób postny.

25 Grudnia rodziny wstają dość wcześnie zaczynając zazwyczaj dzień kieliszkiem szampana i otwieraj prezenty. Po ich rozdaniu zaczyna się wielkie gotowanie.

A18452C2-B36F-B9C3-1A0B1A7248236150christmas_dinnerW centrum uwagi na stole świątecznym jest indyk ale też nie brakuje innego rodzaju mięsa, wołowiny czy wieprzowiny. Przygotowywane są tez różnego rodzaju warzywa – brukselki, marchew, pieczona pietruszka i ziemniaki, kalafior w sosie serowym,czasem nawet czerwona kapusta. Wszystko to oblewane jest wielka ilością sosu. Do tego często podawane są zurawinowe konfitury lub sos jabłkowy. Nie można też zapomnieć o bardzo angielskich pigs in blankets I Yorkshire puddings czy też kauliflower and cheese, czyli kalafior w sosie serowym.

Mimo mieszkania w Anglii nie trzeba zapominać o Polskich obyczajach bo dzięki dużej społeczności polskiej można nadal świętować polskie tradycje.

Happy Birthday

Witam kolejny juz raz.

Teraz tak trochę o tradycji, w Anglii nie obchodzi się imienia za to urodziny świętuje się bardzo hucznie! Moje zbliżają się wielkimi krokami. Zazwyczaj razem z przyjaciolmi wychodzi się do restauracji gdzie po posilku wniesiony zostaje tort i wszyscy goście śpiewają sto lat i czekają na zdmuchniecie świeczek. Mam nadzieje ze moje się jeszcze zamieszcza. Dla każdego niedlugo swietujacego urodziny Happy Birthday

 

‘Kolejny słoneczny dzień na wyspach

‘Kolejny słoneczny dzień na wyspach.

Nie ma co zapeszać bo to niestety nie zdarza się często. Anglicy uwielbiają rozmowy o pogodzie, zawsze znajdzie się chętny który z toba o tym porozmawia. Zazwyczaj każdy narzeka na deszcz i wiatr ale nie jest aż tak źle….

przeprasza ze nie pisze częściej ale dużo godzin w pracy niezawsze mi na to pozwala. A teraz jest jeszcze urwanie głowy. Każdy biega maratony żeby wszystko poszło sprawnie. Najważniejsze ze nikt się nie poddaje i każdy każdemu życzy  have a nice day.