Bo ludzi trzeba lubić!

Co łączy Anitę Włodarczyk, Jerzego Dudka, Tomasza Kota, Joannę Kulig, Jakuba Błaszczykowskiego i… Szkołę Podstawową w Nowodworze? Wszyscy wspierają akcję “Szlachetna paczka” i już rozpoczęli zbieranie darów, które trafią do potrzebujących.411x0_szlachetna-paczka2017

 

Zbiórka w szkole w Nowodworze potrwa do końca tego tygodnia, a wybrana rodzina z powiatu ryckiego potrzebuje żywności, środków czystości, odzieży i wyposażenia mieszkania. Uczniowie zbierają m.in.: cukier, konserwy mięsne, makaron i słodycze dla dzieci, a także proszek do prania, mydło, pastę do zębów i płyny czyszczące. Potrzebne są również dresowe spodnie dla chłopca o wzroście 122 centymetrów i zimowe buty dla dziewczynki w rozmiarze 24 oraz kołdry, poduszki, koce, ręczniki i pościel.

W pomoc mogą się zaangażować wszyscy, także osoby które na co dzień nie mają związków ze szkołą w Nowodworze. Dary można zostawiać w specjalnie przygotowanych pudełkach na szkolnym korytarzu.

 

“Szlachetna Paczka” to akcja świątecznej pomocy, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie “Wiosna”. Jej głównym założeniem jest udzielanie wsparcia nie anonimowym lecz konkretnym, najuboższym rodzinom z najbliższej okolicy. Ich potrzeby rozpoznają wolontariusze, którzy odwiedzają rodziny i pytają czego im najbardziej brakuje. Informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta. Każdy sam wybiera rodzinę, której chce pomóc, dostosowując własne możliwości do jej oczekiwań. Po wybraniu takiej osoby lub rodziny ofiarodawca otrzymuje kontakt do wolontariusza, który jest jej opiekunem i koordynatorem pomocy.

(fot. szlachetnapaczka.pl)