Boże Narodzenie w Anglii

Jako pierwsze przesylam zyczenia noworoczne, mam nadzieje ze wszystkie wasze plany i marzenia beda sie spelniac.

Przepraszam że nie pisałam tak długo,czas na Wyspach jak i wszędzie płynie bardzo szybko szczególnie że mieliśmy czas świąteczny.
Anglicy, inaczej niż my Polacy obchodzą święta i to nie tylko te Bożego Narodzenia.

Boże Narodzenie w Anglii skupia się na 25 Grudnia, tu nikt nie obchodzi wigilii tak jak my.

W wieczór wigilijny większość wychodzi do pubu albo spotyka się w kręgu znajomych na kilka piw. Nie jest to dzień w żaden sposób postny.

25 Grudnia rodziny wstają dość wcześnie zaczynając zazwyczaj dzień kieliszkiem szampana i otwieraj prezenty. Po ich rozdaniu zaczyna się wielkie gotowanie.

A18452C2-B36F-B9C3-1A0B1A7248236150christmas_dinnerW centrum uwagi na stole świątecznym jest indyk ale też nie brakuje innego rodzaju mięsa, wołowiny czy wieprzowiny. Przygotowywane są tez różnego rodzaju warzywa – brukselki, marchew, pieczona pietruszka i ziemniaki, kalafior w sosie serowym,czasem nawet czerwona kapusta. Wszystko to oblewane jest wielka ilością sosu. Do tego często podawane są zurawinowe konfitury lub sos jabłkowy. Nie można też zapomnieć o bardzo angielskich pigs in blankets I Yorkshire puddings czy też kauliflower and cheese, czyli kalafior w sosie serowym.

Mimo mieszkania w Anglii nie trzeba zapominać o Polskich obyczajach bo dzięki dużej społeczności polskiej można nadal świętować polskie tradycje.