Charytatywny kiermasz wielkanocny

Cieszą oko często dużo bardziej niż te kupione w sklepie. Oryginalne, ręcznie robione dekoracje świąteczne będą mogli411x0_kiermasz-wielkanocny-w-grabowie2019-przed-b kupić mieszkańcy Grabowa Szlacheckiego i okolicznych miejscowości w gminie Nowodwór, a przy okazji pomóc chorej dziewczynce. W niedzielę 14 kwietnia miejscowa szkoła organizuje charytatywny kiermasz wielkanocny.

 

Przed i po mszach świętych w kościele w Grabowie Szlacheckim, o 8.00 i 11.00, będzie można się zaopatrzyć m.in. w pisanki, palmy, kolorowe stroiki i inne ozdoby. – Wszystkie są efektem pracy uczniów, ich rodziców i opiekunki naszej świetlicy. Ceny wahają się od 10 do około 50 złotych, ale wiemy z poprzednich takich akcji, że kupujący często oferują większe kwoty – mówi  dyrektor Szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim Katarzyna Słabik.

 

Takie kiermasze placówka organizuje od kilku lat, przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiejnocy, zawsze przeznaczając dochód na cele charytatywne. Tym razem pieniądze zostaną przekazane na leczenie Julii Wachnik z Charlejowa.

(fot. SP w Grabowie Szlacheckim)