Cudem uniknęła tragedii

68-137682O prawdziwym szczęściu może mówić kierująca, która cudem uniknęła tragedii. Wjechała dacią na tory wprost pod pociąg towarowy.

Do  zdarzenia doszło w sobotę około godz. 17. kierująca sam. marki Dacia Duster 25-latka jadąc drogą powiatową w miejscowości Kletnia wjechała na nieoświetlony i niestrzeżony remontowany przejazd kolejowy. Kobieta nie zauważyła pociągu towarowego i uderzyła w jego wagon, który cofał.  25-latka nie odniosła żadnych obrażeń. Policjanci ustalili, że była trzeźwa.

 

Policja przypomina, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd, jest zobowiązany upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona.

Kierującemu pojazdem zabrania się:

1) objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;

2) wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;

3) wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;

4) omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

W razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym, kierujący jest obowiązany niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.

AK

KWP LUBLIN