Do czterech razy sztuka

411x0_tymbark2018-wojewodzki-f-u-10Piątek 13-ego nie musi być pechowy. Tę tezę potwierdzają piłkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego “Legion” Grabów Szlachecki kategorii U-10, które właśnie tego dnia wywalczyły awans do finału krajowego Turnieju “Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

Podopieczne Gustawa Serafina wygrały finał wojewódzki, który zakończył się w piątek 13 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim.

Prowadzone przez niego zespoły wzięły udział w rozgrywkach wojewódzkich czwarty raz, ale dopiero teraz udało się awansować do finału krajowego. W drodze po ten sukces piłkarki z gminy Nowodwór wygrały wszystkie spotkania, a w fazie grupowej strzeliły aż 29 goli, tracąc zaledwie 2. 

Na początek pokonaliśmy “Lidera” Chotyłów 19:0, a potem Szkołę Podstawową nr 2 z Łęcznej 10:2. W ćwierćfinale wygraliśmy 3:0 szkołę z Kąkolewnicy, a w półfinale 2:1 Ostrów Lubelski, który sprawił nam najwięcej trudności, bo choć oddaliśmy mnóstwo strzałów na wysokości zadania stanęła bramkarka rywalek – relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Gustaw Serafin. W decydującym o awansie do turnieju finałowego meczu o pierwsze miejsce jego podopieczne pokonały Bystrzejowice 3:0.
Kolejnym powodem do dumy jest tytuł “królowej strzelczyń” dla Oliwii Głodnickiej, która zdobyła ponad 20 z 38 bramek, zdobytych przez całą drużynę. Jej partnerkami były: Amelia Gajaszek, Nikola Kutnik, Martyna Ambroziak, Martyna Jawoszek, Karolina Jędrych, Emilia Kardas, Natalia Chmielewska, Agnieszka Nowicka i Julia Rogala. 
Słowa uznania należą się również ich młodszym koleżankom, które walczyły w kategorii U-8 i dotarły do finału. Ostatecznie zajęły drugie miejsce, ulegając jedynie “Niedźwiadkowi” Chełm.

W fazie grupowej zespół z Grabowa Szlacheckiego pokonał 1:0 Józefów, potem wygrał 5:1 z Wierzbicą, a na koniec rozprawił się z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu 4:0. 

- W kolejnej rundzie pokonaliśmy 3:0 Modliborzyce, czym zrewanżowaliśmy się za porażkę starszej drużyny sprzed roku, gdy w kontrowersyjnych okolicznościach nie wywalczyliśmy awansu do dalszej fazy gier – podkreśla Gustaw Serafin. Emocji nie brakowało także w spotkaniu półfinałowym, w którym jego drużyna prawie przez cały czas prowadziła 1:0 z Białą Podlaską. W ostatniej akcji meczu rywalki wyrównały i ostatecznym wyniku zadecydowały rzuty karne.
Opiekun finalistek z gminy Nowodwór podkreśla, że w przeciwieństwie do pozostałych drużyn w jego ekipie zagrały wszystkie dziewczynki z rocznika 2010, które uczęszczają szkoły w Grabowie Szlacheckim. – Dlatego sukces bardziej smakuje, bo okazało się, że nawet piłkarki z niewielkiej miejscowości są w stanie wywalczyć jak równy z równym z rywalkami nawet z dużych miast. W osiągnięciu takie rezultatu nieocenione okazały się m.in. starty w wielu turniejach i zimowym obozie przygotowawczym w Nadrzeczu koło Biłgoraja – podkreśla Gustaw Serafin. 

Oprócz drugiego miejsca w województwie drużyny tytuł najlepszej zawodniczki turnieju w kategorii U-8 zdobyła Maja Mateńka. W zespole “Legionu” zagrały również: Julia Mateńka, Klaudia Jędrych, Roksana Garbus, Patrycja Pieńkosz, Julia Beczek, Oliwia Kardas, Gabriela Wójcik, Amelia Opieka i Lena Kalbarz. 

(fot. UKS “Legion” Grabów Szlachecki)