Drugi Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli po raz drugi odbędzie się w Nowodworze . W organizację obchodów święta Objawienia Pańskiego włączyło się kilkadziesiąt osób, ale lista jest otwarta.aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Wśród uczestników będą uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Nowodworze, pracownicy urzędu gminy, członkinie kół gospodyń wiejskich z Grabowa Ryckiego, Nowodworu i Wrzosówki, Zespół Śpiewaczy “Babeczki” z Zawitały oraz druhowie z jednostek OSP w Nowodworze i Zawitale. – Wszystkie biblijne postaci, które wezmą udział w korowodzie, są obsadzone, ale cały czas aktualny jest też apel do mieszkańców, by przyszli na uroczystość w okolicznościowych przebraniach i do nas dołączyli – mówią organizatorzy.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli w Nowodworze będzie mieć inną, skromniejszą formułę niż poprzednio. Uroczystość pod hasłem “Dzień dziś wesoły” rozpocznie się w czwartek 6 stycznia po mszy świętej o 11.30 w kościele parafialnym w Nowodworze. Pierwsze scenki odbędą się jeszcze w świątyni, a kolejne zaplanowano na placu przykościelnym.

 

Orszakowi będzie towarzyszyć ogólnopolska zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. W tym roku uczestnicy przemarszów mogą wesprzeć uczniów szkoły w Afryce. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup sprzętu dla chłopców, którzy kształcą się w szkole zawodowej w jednej z biedniejszych dzielnic stolicy Kenii – Nairobi.

Lokalna zbiórka w Nowodworze rozpoczęła się przy okazji Orszakowego Challengu Kolędowego, który zainicjowali uczniowie miejscowej szkoły, a potem dołączali nauczyciele, członkowie rady rodziców i wiele innych osób. Szkole w Kenii będą mogli pomóc także uczestnicy czwartkowej uroczystości, którzy dobrowolne datki będą mogli wrzucać do specjalnych puszek.

 

Pierwszy orszak w Nowodworze odbył się w 2019 roku. W ubiegłym roku ze względu na pandemię został odwołany. Formuła tegorocznego korowodu będzie skromniejsza, ale jego organizatorzy wierzą, że mieszkańcy gminy godnie uczczą święto Objawienia Pańskiego.

(fot. arch. SP w Nowodworze)

ias