Dzieciaki do rakiet!

411x0_dzieciaki-do-rakietUczniowie Szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim w gminie Nowodwór mają już na swoim koncie niemałe sukcesy sportowe, ale swoje zainteresowania chcą rozwijać. Może im w tym pomóc nagroda w ogólnopolskim konkursie “Dzieciaki do rakiet”. Do osiągnięcia tego celu potrzebują jednak pomocy internautów.

Młodzi sportowcy z Grabowa Szlacheckiego nagrali krótki film, promujący aktywność fizyczną i wiedzę na temat wynikających z tej aktywności korzyści. Klip jest dostępny na stronie: wwwdzieciakidorakiet.pl, gdzie odbywa się głosowanie w konkursie pod tą samą nazwą. Każdy może poprzeć ich inicjatywę, oddając codziennie z jednego adresu IP pięć głosów. 

Nagrody w postaci sprzętu do tenisa ziemnego trafią do autorów 60 filmów z największą liczbą głosów internautów i 10 wybranych przez organizatorów. 

Głosowanie trwa do 18 grudnia, a wyniki mają być ogłoszone trzy dni później.

“Dzieciaki do rakiet” to ogólnopolska akcja banku BGŻ BNP Paribas promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Oprócz profesjonalnego sprzętu tenisowego do nauki dzieci, nagrodą są jeszcze specjalne szkolenia dla nauczycieli. 

Badania wykazują, że tylko co czwarte dziecko spełnia dzienną normę aktywności fizycznej. Wśród najważniejszych przyczyn wymienia się: brak energii, czasu i… pozytywnych bodźców. 

(fot. dzieciakidorakiet.pl)