Dziecięce święto także dla dorosłych

411x0_lata-50-60-1Szkoła Podstawowa w Nowodworze kontynuuje muzyczną podróż po historii Polski. Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zapraszają na kolejny koncert, który będzie zwieńczeniem obchodów Dnia Dziecka.

 

Festyn Rodzinny odbędzie się w piątek 1 czerwca. Pierwsza jego część rozpocznie się o 16.00 na placu przy OSP w Nowodworze, gdzie miejscowi druhowie przygotowują m.in. wystawę o historii miejscowości i swojej jednostki oraz wiele niespodzianek, których szczegóły utrzymują na razie w tajemnicy.

Od 17.30 gospodarzem festynu będzie szkoła, która zaprasza na blok sportowo-rozrywkowy. Będzie spartakiada przedszkolaków i inne zawody, wystawa “Nowodwór i okolice na starej fotografii”, którą przygotowują uczniowie, a także konkursy na strój z lat 70. i 80. i pokaz samochodów z tego okresu.

 

W ten sposób organizatorzy nawiążą do hasła wieczornego koncertu. – To kolejny koncert z okazji 100-lecia niepodległości. Na początek, w grudniu, prezentowaliśmy piosenki dwudziestolecia międzywojennego, miesiąc później były to kolędy, w kwietniu – utwory z lat 50. i 60., a teraz czas na dwie kolejne dekady – mówi dyrektor SP w Nowodworze Małgorzata Gągała. W repertuarze będą wyłącznie polskie przeboje m.in. Lombardu, Budki Suflera, Perfektu, Urszuli czy Maryli Rodowicz, które będą śpiewać uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Ponadto podczas festynu dzieci będą mogły poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach, bawić się z animatorami, a także wziąć udział w loterii fantowej oraz przekąsić coś z grilla czy w kawiarence. 

Dochód z loterii i sprzedaży przekąsek oraz biletów na wieczorny koncert w cenie 10 złotych dla dorosłych zostanie przekazany na zakup nowego sztandaru szkoły. 

 

(fot. arch. SP w Nowodworze)