Dziecięcy festyn z… rekordem Polski!

Najdłuższa… kanapka w Polsce ma 164 metry i 98 centymetrów, a przyrządzili ją uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowodworze. Nowy rekord kraju został ustanowiony podczas obchodów Dnia Dziecka w poniedziałek 3 czerwca, a najdłuższa kanapka została przygotowana ze 170 bagietek.

Autorzy zużyli także kilogramy pomidorów, rzodkiewek, sera, wędlin i sałaty, a pracowali pod nadzorem Karola Oliwy, szefa kuchni Centrum Rekreacyjno-Biznesowego “Gościniec pod lasem” w Grabowcach Dolnych, które zapewniło produkty. Nad swoją kompozycją uczniowie z Nowodworu pracowali około dwóch godzin, a gdy okazało się, że poprzedni rekord został pobity i to o kilkanaście metrów, z satysfakcją… skonsumowali efekty swoich starań.

Podczas obchodów Dnia Dziecka odbył się również mecz piłki nożnej, w którym Rodzice zmierzyli się z reprezentacją Nauczycieli. Formalnie spotkanie wygrali ci drudzy, ale ze względu na występ w tej ekipie nieuprawnionych zawodników, główne trofeum, czyli puchar dyrektora szkoły przypadł Rodzicom.

 

Najmłodsi uczestnicy festynu rywalizowali w różnych konkurencjach Spartakiady Przedszkolaka, natomiast ich starsi koledzy wzięli udział w Biegu o Puchar Wójta Gminy Nowodwór. Spośród uczniów klas I – III najszybciej na mecie zameldował się Michał Madej z klasy II, drugi był Szymon Grudka z klasy I, a trzeci – Jakub Gągała z klasy II. W kategorii uczniów klas IV – VI zwyciężył Wojciech Sałaciński z Vb, przed Klaudią Ziemianek z klasy VI i Filipem Wąsikiem z klasy IV. Wśród najstarszych zawodników z klas VII, VIII i III gimnazjum bieg wygrał Franciszek Kulik z IIIb, drugi na mecie był Filip Grzelak z VIIIa, a trzecie miejsce zajął Wiktor Kardas z IIIa.

 

Ponadto uczniowie mogli postrzelać z broni, przygotowanej przez Wojskowe Koło Łowieckie “Cyranka” z Dęblina, a druhowie z OSP Nowodwór prezentowali umundurowanie, samochód i sprzęt pożarniczy. Na koniec potraktowali uczestników obchodów wodną kurtyną, która przy słonecznej, letniej pogodzie sprawiła oblanym niezwykła frajdę.

 

(fot. SP w Nowodworze)