DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „0” W TRZCIANKACH

DSC_0150aJedne kochane są za to, że częstują cukierkami, inne, że gotują pyszne obiadki, a jeszcze inne, że pozwalają na wszystko. Jedni uwielbiani są za to, że pozwalają jeździć traktorem, inni, że robią karmnik, a jeszcze inni, że kupują Kinder Niespodzianki. Mowa jest oczywiście o Babciach i Dziadkach.

 

Aby podziękować im za to, że są, przypomnieć jak ważną rolę pełnią w życiu każdego małego przedszkolaka, dzieci z grupy „0” w Trzciankach, zaprosiły kochane Babcie i drogich Dziadków na Akademię z okazji ich święta. Na dzień 22 stycznia, przygotowały specjalne wydanie „FAMILIADY”.

Na pytania prowadzącego wnuczka- Kacpra Jeżewskiego, odpowiadały dwie drużyny: drużyna Pań z Uliczki Babci i drużyna Panów z Uliczki w Barcelonie.

 

W rolę babci Jasi wcieliła się Zuzia Poterek, babci Kazi- Zuzia Stykuć, babci Klementyny- Zuzia Propopek, a babci Andzi- Weronika Głodek. W rolę dziadka Józefa wcielił się Kacper Grudka, dziadka Tadka- Hubert Woźniak, dziadka Władka- Przemek Pośpiech, a dziadka Romka- Adaś Woźniak. W przerwie reklamowej dowcipy opowiadał Szymon Grudka. Maja Wojtaś, Martynka Kulik i Szymon Głodek czuwali nad prawidłowym zliczaniem punktów.

Oprócz odpowiedzi na pytania, babcia Andzia tańczyła Disko razem z dziadkami w rytm piosenki „Życie to są chwile” zespołu Akcent, a dziadek Romek śpiewał piosenkę „Jestem wesoły dziadek Romek”. Konkurencja zakończyła się oczywiście remisem obu drużyn i wręczeniem nagród (prezentów) wszystkim gościom.

Aby publiczność rozbawić do łez, na zakończenie dziewczynki- babcie zaprezentowały swój układ taneczny do podkładu “Бабушки старушки”, czyli po polsku “Babunie, babunie”. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.