Dziesiąte miejsce piłkarek w Pucharze Tymbarku

1Kończą się rozgrywki tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Wielkie finały odbędą się przed finałem Pucharu Polski w środę 2 maja, a dzień wcześniej drużyny, które nie przeszły fazy grupowej mierzyły się o miejsca 9 – 16. 

 

 

 

 W tej drugiej grupie były piłkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego “Legion” Grabów Szlachecki kategorii U-10, które ostatecznie wywalczyły 10 miejsce. 

 

Pierwsze spotkanie podopieczne Gustawa Serafina wygrały walkowerem, ponieważ z rywalki z województwa pomorskiego, które w pierwszej rundzie przegrały wszystkie mecze, od razu po zawodach wyjechały ze stolicy. Kolejnym przeciwnikiem był Stomil Olsztyn, z którym zawodniczki z gminy Nowodwór wygrały 2:1. – Ostatni mecz z Olimpią Szczecin był bardzo wyrównany i w regulaminowym czasie gry był remis 1:1. O wszystkim decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywały nasze rywali, wygrywając 2:1 – relacjonuje  Gustaw Serafin. 

 

Jego zdaniem 10 miejsce w tak silnie obsadzonym turnieju trzeba uznać za ogromny sukces piłkarek z Grabowa Szlacheckiego, tym bardziej, że była to jedyna drużyna ze szkoły, liczącej mniej niż 100 uczniów z tak małej miejscowości, które zagrały w jakiejkolwiek kategorii podczas tegorocznego finału krajowego. 

 


Po zawodach piłkarki “Legionu” Grabów Szlachecki miały okazję m.in. zwiedzić obiekty Legii warszawa, a także spotkać się z selekcjonerem reprezentacji Polski Adamem Nawałką i kierownikiem naszej kadry Tomaszem Iwanem. 

 

W środowych finałach o główne trofeum w kategoriach dziewczynek i chłopcy U-10 i U-12 zagrają Krosno z Katowicami, UKS AP Reissa Poznań z AMO Rzeszów, UKS Tęcza Bydgoszcz z SMS Łódź i Jedynka Krasnystaw z SP 7 Koszalin. 

 

(fot. G. Serafin)