Eliminacje wojewódzkie do 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

W dniu 31 maja 2023 r. w Kinie “Renesans” odbyły się eliminacje powiatowe do 42.Małego Konkursu RecytatorskiegoOrganizatorami wydarzenia byli : Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Powiat Rycki, Gmina Ryki oraz Centrum Kultury i Sportu w Rykach.
Do konkursu przystąpiło 21 uczestników z powiatu ryckiego . Występy recytatorskie poprzedziła rozgrzewka dykcyjna , którą przeprowadziła Pani Agnieszka Stępkowska -Pastor.
Jury w składzie :a1
Przewodnicząca Pani Agnieszka Stępkowska-Pastor – instruktor teatralny i żywego słowa w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie
Pani Aleksandra Strzałkowska-Chojnacka – instruktor Biura Wojewódzkiego Ośrodka Kultury Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Pani Paulina Milik -Kwas- specjalista ds. ochrony dziedzictwa kulturowego oraz organizacji imprez w Centrum Kultury i Sportu w Rykach,
po wysłuchaniu 21 osób postanowiło nominować do Turnieju Wojewódzkiego organizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, który odbędzie się 13-15 czerwca w Lublinie następujące osoby :
1. Wiktorię Bujek
2.Julię Gajewską
3.Piotra Łukasiaka
oraz wyróżnić osoby :
w kategorii klasy I-III:
1.Pawła Zowczaka
2.Antoninę Jabłońską
w kategorii klasy IV-VI:
1.Różę Jońską
2.Zofię Turewicz
3.Amelię Podlaską
4.Paulinę Warowną
5.Kacpra Madonia
6.Anetę Wieczorek
7.Aleksandrę Zowczak
Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i wyróżnienia ufundowane przez Centrum Kultury i Sportu w Rykach oraz gadżety promocyjne Gminy Ryki. Zaś nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rykach oraz Centrum Kultury i Sportu w Rykach .
Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone przez Starostę Powiatu Ryckiego Pana Dariusza Szczygielskiego.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy , a osobom nominowanym życzymy dalszych sukcesów w etapie wojewódzkim.

  ·

28 maja 2023 roku w Muzeum Wsi Lubelskiej odbyły się eliminacje wojewódzkie do 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.
Powiat rycki reprezentowały następujące zespoły:
Zespół Śpiewaczy Kawęczyn
Zespół Śpiewaczy „Moszczanianki”
Zespół Śpiewaczy „Czerniczanki”…

Zobacz więcej