Ewa Skrzypiec w finale “Przebudzonych do życia”

411x0_ewa-skrzypiecGmina Nowodwór będzie mieć swoją przedstawicielkę w wojewódzkim finale 12. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów “Przebudzeni do życia”. Podczas eliminacji powiatowych, które odbyły się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Rykach, nominację zdobyła Ewa Skrzypiec z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowodworze.

 

 

Jury doceniło jej talent po wysłuchaniu interpretacji wiersza “Rozmowy z kamieniem” Wisławy Szymborskiej i fragmentu “Małego księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. – Ewa wystąpi w finale wojewódzkim już po raz trzeci z rzędu. Do tej pory na tym etapie jej udział w konkursie się kończył, ale tym razem może będzie inaczej – mówi jej opiekunka Henryka Walczak. Wśród uczestników turnieju powiatowego był też inny uczeń PSP w Nowodworze Kacper Prządka, który pracował z Agnieszką Pietrzak. 

Konkurs “Przebudzeni do życia”, który jest organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Kultury we współpracy z ośrodkami lokalnymi. To jedyna ogólnopolska impreza dla recytatorów w wieku gimnazjalnym. W związku z reformą oświaty w jego tegorocznej edycji startują także uczniowie klas siódmych szkół podstawowych.

Przesłuchania recytatorów z województwa lubelskiego odbędą się 16 kwietnia w WOK w Lublinie, a najlepsi pojadą do Bielska-Białej na finał krajowy, który jest planowany w drugiej połowie maja. 


(fot. PSP w Nowodworze/M-GCK w Rykach)