Gmina Ryki otrzymała dofinansowanie w ramach Projektu OSA – Otwartych Stref Aktywności na powstanie 3 obiektów sportowo-rekreacyjnych

hhhhhhhhMinister Sportu i Turystyki ogłosił na początku stycznia tego roku Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności.

OSA to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wejdą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Strefy mają sprzyjać integracji społecznej poprzez wspólne podejmowanie aktywności fizycznej i być skierowane do różnych grup wiekowych. Obiekty zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie, zaprojektowane z dbałością o integracyjny charakter przestrzeni, mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, rodzin oraz osób starszych.

 

W ramach programu można było otrzymać dofinansowanie na budowę stref w dwóch wariantach: podstawowym i rozszerzonym. 6 czerwca 2018 roku na oficjalnej stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki pojawiła się informacja, że Gmina Ryki otrzymała dofinansowanie w wariancie rozszerzonym w wysokości 150 000,00 zł. Całość zadania będzie wynosiła 391 416,00 zł. W ramach projektu powstaną trzy jednakowe obiekty sportowo-rekreacyjne na terenie Gminy Ryki: na ulicy Przemysłowej w Rykach, w Swatach przy Zespole Placówek Oświatowych oraz na terenie wspólnoty gruntowej w Kleszczówce. Każdy z obiektów będzie posiadał ogrodzony plac zabaw dla dzieci wyposażony w elementy o charakterze sprawnościowym, siłownie plenerową, a także strefe relaksu.

W ciągu kilku dni Pan Jarosław Żaczek, Burmistrz Ryk, podpisze stosowną umowę na realizację projektu.

 • Jan

  Na początku był chaos. Później wyłonił się orlik, następnie basen –o była taka moda, teraz beda place zabaw i stadiony. Czemu ma to służyć? Wy nie macie innych zmartwień? Dlaczego jest tylko jedna studnia? A z drugiej zrobiliście sarkofag? Dlaczego wsie nie mają własnych studni? A lata są coraz bardziej suche.

  • OLA

   Na tym Świecie są również i dzieci Panie Janie….

 • Jan

  Tak szczególnie na orliku jest zatrzesienie…

  • OLA

   Chyba Pan Jan bywa tylko czasami ……..