Gminne eliminacje piłkarzy i piłkarek

411x0_tymbark2018-gminny-ch-1Trzy drużyny z Grabowa Szlacheckiego i jedna z Nowodworu będą reprezentować Gminę Nowodwór w powiatowym etapie tegorocznego turnieju piłkarskiego “Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.

 

 

Wszystkie zapewniły sobie awans do dalszej fazy rozgrywek podczas eliminacji dla piłkarzy i piłkarek kategorii U-8, U-10 i U-12, które odbyły się w Nowodworze 

Spośród chłopięcych zespołów, które rywalizowały w najmłodszej grupie wiekowej najlepiej wypadła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim, która pokonała 2:1 rówieśników z Nowodworu i 2:0 wygrała z SP Niedźwiedź. Drugie miejsce zajął Nowodwór, a trzecie – Niedźwiedź.

 

 

W kategorii U-10 awans wywalczyli chłopcy z SP Nowodwór, którzy pokonali kolejno – 3:0 SP Grabów Szlachecki i 4:1 – SP Niedźwiedź. Na drugiej pozycji zawody gminne ukończył zespół z SP Grabów Szlachecki, a na trzecim – SP Niedźwiedź.

 

Tego samego dnia odbyły się mistrzostwa gminy dziewczęcych drużyn, w których wzięły udział tylko dwa zespoły z kategorii U-12. Na turniej powiatowy pojadą piłkarki z SP Grabów Szlachecki, które pokonały rówieśniczki z SP Niedźwiedź 3:0. 

 

Wszystkie drużyny, które przystąpiły do pierwszego etapu tegorocznych zmagań o Puchar Tymbarku, otrzymały medale, ufundowane przez Gminę Nowodwór. 

Zmagania najlepszych drużyn chłopców z powiatu ryckiego odbędą się w Stężycy, a gospodarzem turnieju dziewcząt będzie SP Grabów Szlachecki. Terminy zawodów jeszcze nie zostały ustalone. 


(fot. organizatorzy)