GROŹNIE WYGLĄDAJĄCA KOLIZJA Z UDZIAŁEM SZEŚCIU POJAZDÓW

huiuiuihuihuihiNiezachowanie odległości od poprzedzającego pojazdu było przyczyną kolizji, do której doszło na drodze wojewódzkiej 801 w miejscowości Długowola. Kierujący toyotą najechał na stojący na czerwonym świetle pojazd, który uderzył w pojazd poprzedzający, a ten w następny. W zdarzeniu uczestniczyło łącznie sześć samochodów osobowych. Mimo, że wyglądało to groźnie, skończyło się jednak na uszkodzonych pojazdach.

Do zdarzenia doszło w sobotnie  popołudnie po godz. 18.00 na drodze wojewódzkiej   W-801 w miejscowości Długowola. Na trasie trwają prace remontowe. Ruch odbywał się wahadłowo, regulowany przez sygnalizację świetlną.

Na sygnalizatorze wyświetlało się czerwone światło,  przed którym zatrzymało się pięć pojazdów. Kierujący osobową toyotą mieszkaniec woj. mazowieckiego nie zachował bezpiecznej odległości do poprzedzającego pojazdu uderzając w osobową mazdę. Mazda uderzyła w poprzedzający ją pojazd, a ten w kolejny. Stojące pojazdy uderzały następnie w poprzedzające je.

W zdarzeniu łącznie wzięło udział sześć samochodów osobowych. Pasażerka jednej z osobówek trafiła do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń i całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Sprawca ukarany został mandatem karnym. Ponad  dwie godziny trwały utrudnienia na trasie.

Policja apeluje o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą i starajmy się bezpiecznie dojechać do celu.

JW

KPP RYKI