Igrzyska Dzieci – pływackie zawody

2049_1512257569905W dniu 27.11.2017 roku odbyły się w ramach Igrzysk Dzieci – pływackie zawody rejonowe Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Puławach.

W zawodach wystartowało 12 szkół w tym: 4 szkoły z Puław, 2 z Lubartowa, 2 z Ryk oraz z Sobieszyna, Kamionki, Opola Lubelskiego i Nowej Woli. Uczniowie z naszego powiatu zaprezentowali się bardzo dobrze. Czworo naszych reprezentantów zajęło II miejsca i wywalczyli awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się w dniu 7.12.2017 r. w Lublinie:

–   Aleksandra Kapusta w stylu grzbietowym

–   Magdalena Niedźwiadek w stylu klasycznym

obie z  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rykach,

–   Amelia Piwońska w stylu dowolnym z ZSO nr 2 w Rykach

–   Kacper Sibilski z ZSO w Sobieszynie.

Natomiast sztafety 6-cio osobowe  6x25m stylem dowolnym z PSP nr 1 w Rykach popłynęły bardzo ładnie i zajęły miejsca IV – dziewczęta i V – chłopcy, a więc tuż za podium. Przy okazji Kacper Sibilski i Ola Kapusta poprawili swoje dotychczasowe osiągnięcia w stylach, w których startowali.

Dzieci (klasy 1 – 6):

50m styl grzbietowy dziewcząt:

1. Aleksandra Kapusta – 40,55 s. – PSP nr 1 w Rykach  popr. 0,52 s.

50m styl grzbietowy chłopców:

1. Michał Kubak – 42,07 s. – ZSO nr 2 Ryki  popr. – 1,22 s.
  2. Paweł Jaszczyk – 51,01 s. – ZSO nr 2 Ryki
  3. Brajan Osiak – 59,43 s. – PSP nr 1 w Rykach

50m stylem klasycznym chłopców:

1. Bartosz Fusiarz – 59,34 s. – PSP nr 1 w Rykach
  2. Bartosz Jaworski  – 1:00,16 s. – PSP nr 1 w Rykach

50m stylem dowolnym chłopców:

1. Kacper Sibilski – 30,93 s. – ZSO w Sobieszynie popr. – 0,24 s.
  2. Sebastian Kuc – 37,09 s. -  ZSO nr 2 Ryki
  3. Jan Jankowski – 40,41 s. – PSP nr 1 w Rykach

sztafeta 6x25m styl dowolnym dziewcząt

1. miejsce  PSP nr 1 w Rykach – 2:15,25 s.

sztafeta 6x25m styl dowolnym chłopców

1. miejsce  PSP nr 1 w Rykach – 2:19,11 s.

W dniu 30.11.2017 roku odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej – pływackie zawody rejonowe Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Puławach. W zawodach wystartowało 14 szkół w tym: 3szkoły z Puław, 3 z Lubartowa, 2 z Ryk, 2 z Dęblina oraz z Nowodworu, Kamionki, Chodla i Poniatowej. Uczniowie z naszego powiatu zaprezentowali się bardzo dobrze. Pięcioro naszych reprezentantów zajęło miejsca na podium i wywalczyli awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się w dniu 7.12.2017 r. w Lublinie:

–   Zuzanna Marciniak i Zuzanna Krukowska zajęły dwa pierwsze miejsca  oraz Kacper Szczotka II miejsce wszyscy w stylu grzbietowym – wszyscy z ZSO nr 2 w Rykach;

–   reprezentujący PSP nr 1 w Rykach bracia: Krzysztof Falkowski w stylu dowolnym i Marek Falkowski w stylu klasycznym zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w swoich konkurencjach.

Natomiast sztafeta chłopców z Państwowej szkoły Podstawowej nr 1 w Rykach walczyła z innymi edo samego końca zajmując IV miejsce i przegrywając awans na Finał Lubelskich Wojewódzkich Zawodów SZS o zaledwie 0,04 s. tj jest mniej niż mrugnięcie oka.

W swoim starcie w stylu grzbietowym Zuzanna Marciniak nie dosyć, że poprawiła swój najlepszy wynik to jeszcze ustanowiła nowy rekord UKS Aqua Ryki – klubu, w którym na co dzień trenuje. Również Krzysztof Falkowski płynąc poprawił swój najlepszy dotychczasowy rezultat w stylu dowolnym.

Młodzież szkolna (dawne Gimnazjum):

1. Zuzanna Marciniak – 36,32 s. – ZSO nr 2 Ryki popr. – 0,55 s. nowy rekord AQUA Ryki
  2. Zuzanna Krukowska – 40,38 s. – ZSO nr 2 Ryki
  3. Maja Mucha – 42,12 s. – ZSO nr 2 Ryki

1. Nikola Szymańska – 33,34 s. – PSP nr 1 w Rykach
  2. Hanna Golak – 34,85 s. – ZSO nr 2 Ryki  popr. – 0,04 s.
  3. Karolina Słomka – 39,09 s. – SP w Nowodworze

1. Kacper Szczotka – 39,71 s. – ZSO nr 2 Ryki – 1,73 s.
  2. Szymon Sowa– 50,69 s. – PSP nr 1 w Rykach

1. Marek Falkowski – 42,09 s. – PSP nr 1 w Rykach
  2. Szymon Pryjomski – 43,32 s. – PSP nr 1 w Rykach
  3. Borys Baczewski – 48,46 s. – ZSO nr 2 Ryki

1. Krzysztof Falkowski – 31,10 s. – PSP nr 1 w Rykach  popr. – 0,49
  2. Oskar Nurzyński – 32,11 s. – PSP nr 1 w Rykach

1. miejsce  PSP nr 1 w Rykach – 1:41,63 s.

Mogę dodać, że w dniu 01.12.2017 r. odbyła się też Licealiada – pływackie zawody rejonowe Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Puławach i wystartowali m. in. nasi byli zawodnicy reprezentujący Zespół Szkół zawodowych nr 2 w Rykach, gdzie: Anna Kapusta w stylu klasycznym z wynikiem 48,78 s. zajęła II miejsce i zakwalifikowała się na Finał Lubelskich Wojewódzkich Zawodów SZS w Lublinie w dniu 07.12.2017 r. oraz w stylu motylkowym miejsce V zajął Marcin Połowski z wynikiem 40,66 s. popr. – 0,53 s.

Finałowe zawody Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady odbyły się w dniu 07.12.2017 r. w Lublinie. Przystąpiło do nich 125 szkół i 423 zawodników i zawodniczek z całego województwa lubelskiego  W tym 13 osób z naszego powiatu, a 9 z tych osób trenuje cały czas w klubie UKS Aqua Ryki. Reprezentacji naszego powiatu popłynęli bardzo dobrze, większość na poziomie swoich najlepszych dotychczasowych wyników. Kacper Sibilski oraz Krzysztof i Marek Falkowscy poprawili dotychczasowe osiągnięcia. Choć to były zawody tylko szkolne, ale brawo! Reprezentując swoje szkoły, reprezentowali też nasz powiat, nasz klub. Daje to satysfakcję również trenerom, rodzicom, nauczycielom ze szkół. Najlepsze miejsce ze startujących – IV tuż za podium zajął Kacper Sibilski oraz VI miejsce Amelia Piwońska.

Nasuwa się pozytywna uwaga! W poprzednich latach nikt nas nie reprezentował na poziomie województwa, albo były to 2 lub 4 osoby, a teraz widać, że i w naszym powiecie nie zasypiamy gruszek w popiele i pływanie się rozwija.