Jubileusz “złotych” par

411x0_gody2017“Prawdziwą miłość poznaje się nie po sile, lecz po czasie jej trwania”. Znaczenie słów Ambrose’a Bierce’a doskonale rozumieją małżonkowie, którzy wspólnie doczekali “Złotych Godów”. W gminie Nowodwór w powiecie ryckim 50 lat temu ślubowało sobie 7 par, które razem świętowały jubileusz w piątek 17 listopada na spotkaniu w miejscowym urzędzie.

Podczas uroczystości jubilaci odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez prezydenta. Kwiaty, gratulacje oraz życzenia kolejnych lat w zdrowiu i szacunku najbliższych składali im wójt gminy Nowodwór Ryszard Piotrowski i przewodniczący rady gminy Krzysztof Cybula oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Dołężka. 

Małżonkowie świętowali przy rocznicowym torcie i symbolicznej lampce szampana, a muzycznym prezentem był występ uczniów Szkoły Podstawowej w Nowodworze. 

“Złote Gody” wspólnie obchodzili Krystyna i Henryk Gajaszkowie z Grabowa Szlacheckiego, Marta i Szczepan Kałaskowie z Nowodworu, Maria i Henryk Kardasowie z Ryczy, Teresa i Czesław Kłakowie z Nowodworu, Marianna i Bogusław Maciakowie z Zawitały, Stanisława i Jan Prządkowie z Trzcianek oraz Helina i Tadeusz Wawerowie z Niedźwiedzia. 

(fot. UG Nowodwór)