Kandydatki do piłkarskiej kadry

aaaaaaaaaaaaaaaDwie piłkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego “Legion” Grabów Szlachecki z gminy Nowodwór brały udział w jesiennej konsultacji szkoleniowej Kadry Wojewódzkiej Juniorek Młodszych. Na zgrupowaniu, które odbyło się w Dorohusku, były Agata Rodak i Aleksandra Mateńka.

- Konsultacja szkoleniowa to wstępny etap selekcji zawodniczek, które mogą trafić do kadry. Takie spotkania odbywają się tylko 2 – 3 razy w roku, a powołania wysyłają trenerki, które prowadzą ten zespół, wybierając wyróżniające się piłkarki z różnych klubów. Cieszę się, że nasze zawodniczki miały okazję pokazać swoje umiejętności i powalczyć o miejsce w gronie najlepszych w województwie – mówi opiekun UKS “Legion” Grabów Szlachecki Gustaw Serafin.

O tym czy jego podopieczne wykorzystały szansę przekonamy się wiosną, gdy opiekunki kadry będą kompletować skład na kolejne mecze, rozgrywane z drużynami z województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Jeśli ocena wypadnie pozytywnie Agata Rodak i Aleksandra Mateńka mają także szanse na podnoszenie swoich umiejętności podczas letnich obozów szkoleniowych.

Druga z zawodniczek brała już udział w takiej konsultacji przed rokiem, gdy występowała jeszcze w kategorii młodziczek, a towarzyszyła jej kolejna zawodniczka “Legionu” Kinga Gregorczyk. Agata Rodak w tym roku debiutowała w kadrze.

(fot. UKS “Legion” Grabów Szlachecki)