Kolejne podium w konkursie talentów

Nowodwór_ Kolejne podium w konkursie talentów-1Aleksandra Maciejewska ze Szkoły Podstawowej w Nowodworze drugi rok z rzędu została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego “7 Talent”. Po debiucie przed rokiem, gdy zajęła trzecie miejsce, powtórzyła ten sukces także w tegorocznej edycji.

 

Jury doceniło uczennicę klasy IIIb gimnazjum z Nowodworu w kategorii wokalnej za wykonanie piosenki “Shallow” z filmu “Narodziny gwiazdy”, za którą Lady Gaga i Bradley Cooper otrzymali w tym roku Oskara. Wyżej od podopiecznej Artura Kamińskiego członkowie komisji ocenili tylko występy wokalistów z puławskiego “Domu Chemika” i Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu. 

Konkursowe przesłuchania odbyły się w miniony weekend w VII Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie z udziałem 8 zespołów muzycznych i tanecznych, 4 duetów muzycznych i tanecznych, 44 wokalistów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz 9 instrumentalistów i 6 grup tanecznych.

 

Oprócz Aleksandry Maciejewskiej SP Nowodwór reprezentowała jeszcze Malwina Grabek z klasy Vb, która zgłosiła swoją pracę w kategorii plastycznej. Wyniki tej rywalizacji jeszcze nie są znane.

Uroczyste podsumowanie całej 9. edycji konkursu “7. Talent”, także w kategoriach recytatorskiej, fotograficznej i instrumentalnej, odbędzie się podczas koncertu galowego 28 marca w studiu muzycznym Radia Lublin.


(fot. SP w Nowodworze)