Kolejny niewybuch z czasów wojny

c100Bombę burzącą znaleziono w kompleksie leśnym w miejscowości Wrzosówka gm. Nowodwór. O znalezisku powiadomił policjantów za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego mieszkaniec gminy Ułęż. Znalezisko zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy przenosić a nawet ich dotykać.

 

We wtorek  po godz. 16.00 do dyżurnego ryckiej komendy wpłynęło z CPR-u zgłoszenie o znalezieniu w kompleksie leśnym w miejscowości Wrzosówka gmina Nowodwór przedmiotu przypominającego wyglądem pocisk. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy zabezpieczyli znalezisko. Okazało się, że znaleziony przedmiot to bomba burząca produkcji niemieckiej z okresu II Wojny Światowej o wadze około 50 kg. To wybuchowe znalezisko przypadkowo odnalazł mieszkaniec gminy Ułęż spacerując z synem po lesie. Do czasu przybycia patrolu saperskiego mundurowi zabezpieczali znalezisko.

Policjanci ostrzegają: w przypadku znalezienia elementów broni, pocisku, niewybuchu, niewypału lub innych przedmiotów przypominających materiał wybuchowy należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Należy  uniemożliwić innym osobom kontakt z takim przedmiotem. Pod żadnym pozorem nie wolno takich przedmiotów wydobywać, dotykać i przemieszczać, ponieważ może to wywołać przypadkową eksplozję.

RW.

KPP RYKI