Krajowy finał mistrzostw piłkarek

Piłkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Legion” Grabów Szlachecki miały okazję sprawdzenia formy w starciach z najlepszymi zespołami w kraju. W miniony weekend zagrały w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka”.a10

Awans

do finału krajowego podopieczne Gustawa Serafina wywalczyły, zajmując drugie miejsce w eliminacjach wojewódzkich. Zgodnie z regulaminem każda drużyna miała prawo dołączyć maksymalnie 4 zawodniczki z ekip, które grały w turnieju wojewódzkim, a UKS “Legion” wzmocniły zawodniczki LZS “Wilki” Wilków.

 

Nieco przebudowana drużyna z 2 wygranymi, 2 przegranymi i 1 remisem zajęła w Zamościu siódme miejsce, które jej trener bardzo sobie ceni. – Słowa pochwały i uznania należą się wszystkim naszym zawodniczkom, ponieważ w każdy mecz wkładały wiele wysiłku i zaangażowania. Sam wstęp w finale krajowym dostarczył nam niezapomnianych wrażeń i emocji, a uzyskane wyniki sprawiają, że wróciliśmy do Grabowa z podniesionym czołem – mówi Gustaw Serafin.

W pierwszej fazie finału krajowego jego podopieczne uległy rywalkom z “Suchowicz Team” i KPK Kielce, by na koniec tej rundy pokonać “Olimpico” Malbork 4:3. Takie wyniki nie dały awansu do najlepszej “szóstki”, która grała o medale, dlatego drużynie z Grabowa Szlacheckiego pozostała rywalizacja o dalsze miejsca. Kolejny mecz z “Dragonem” Miszkowice zakończył się wynikiem 7:1, a w spotkaniu z LKS Rydułtowice był remis 1:1.

 

Ekipa z gminy Nowodwór grała w składzie: Nikola Kutnik, Natalia Opieka, Klaudia Niedziela, Oliwia Głodnicka, Julia Niedziela, Jagoda Opieka, Karolina Serafin i Agnieszka Nowicka oraz Katarzyna Piątek, Dominika Mędyk, Gabriela Bartoś i Nikola Saba z LZS “Wilki” Wilków. Przedstawiciel klubu z Wilkowa Grzegorz Starczynowski był również kierownikiem drużyny, która zagrała w Zamościu.

 

 

Piłkarki i ich opiekunowie dziękują dyrekcji Szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim i Gminie Nowodwór za pomoc w sfinansowaniu kosztów wyjazdu.

 

(fot. UKS “Legion” Grabów Szlachecki)