Kronika straży pożarnej od 1 do 7 stycznia 2018 roku

glowna_grafikaInformacja za okres od 1 do 7 stycznia 2018 roku

02.01.2018 r.
• Dęblin ul. 15 Pułku Piechoty Wilków – na skrzyżowaniu dróg DK 48 i DW 801 doszło do zderzenia samochodu dostawczego z motorowerem. Działania strażaków z KP PSP w Rykach i OSP Dęblin-Masów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp kierującemu motorowerem oraz odłączeniu zasilania w motorowerze. Osoba poszkodowana została zabrana przez ZRM.
03.01.2018r.
• Moszczanka gm. Ryki – na DK 17 przed skrzyżowaniem z DK 48 w miejscowość Moszczanka doszło do kolizji samochodu osobowego z samochodem dostawczym. Osoby podróżujące pojazdami nie zgłaszały obrażeń. Działania strażaków z KP PSP w Rykach polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie Opel Astra oraz usunięciu szklanych i plastikowych elementów nadwozia, które stanowiły zagrożenie dla innych uczestników ruchu,
• Dęblin ul. Żeromskiego – w jednym z pomieszczeń mieszkalnych włączyła się czujka tlenku węgla. Wezwani na miejsce strażacy z KP PSP w Rykach przy pomocy detektora gazu sprawdzili całe mieszkanie. Urządzenie wskazało wartość 12 ppm w pobliżu pieca kaflowego. Dalsze działania strażaków z KP PSP w Rykach polegały na przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń i wygaszeniu pieca. Dodatkowo zostało sprawdzone poddasze w celu wykluczenia innej przyczyny zdarzenia. Po ponownym dokonaniu pomiarów, miernik we wszystkich pomieszczeniach wskazał wartość 0 ppm. Na zakończenie działań właściciel mieszkania został poinformowany pisemnie o zakazie używania pieca do czasu sprawdzenia jego stanu przez osobę do tego uprawnioną.

W związku z trwającym okresem grzewczym apelujemy do wszystkich mieszkańców o zwiększenie czujności oraz zastosowanie się do podstawowych zasad, które pomogą uniknąć niebezpieczeństwa związanego z tlenkiem węgla. Jak pokazuje opisane zdarzenie warto wyposażyć mieszkanie w czujkę tlenku węgla.

05.01.2018r.
• Dęblin ul. Stawska – dachowanie samochodu osobowego. Cztery osoby, które podróżowały pojazdem znajdowały się poza nim. Osobom podróżującym samochodem nic się nie stało. Ruchem drogowym kierował patrol Policji. Działania strażaków z KP PSP w Rykach polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz postawieniu samochodu na koła, odłączenia akumulatora i odcięciu dopływu gazu.
06.01.2018r.
• Dęblin ul. Nadatki – pod kołami pociągu towarowego zginał mężczyzna. Działania strażaków z KP PSP w Rykach i OSP Dęblin-Masów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i oświetleniu terenu akcji podczas działań dochodzeniowo-śledczych prowadzonych przez policję i prokuratora,
• Rososz gm. Ryki – na skrzyżowaniu dróg doszło do najechania kierującej samochodem Opel Astra na tył skręcającego w lewo samochodu Kia Seed. W wyniku zderzenia kierująca Kią straciła panowanie nad pojazdem i taranując bramę wjazdową wjechała na prywatną posesję. Osoby kierujące pojazdami nie odniosły obrażeń. Działania strażaków z KP PSP w Rykach i OSP KSRG Rososz polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu i paliwa w uszkodzonych samochodach. Do czasu przybycia patrolu Policji strażacy kierowali ruchem drogowym.

st. kpt. Jarosław Lasek
Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego PSP w Rykach