Kronika straży pożarnej od 8 do 14 stycznia

lInformacja za okres od 8 do 14 stycznia 2018 roku

09.01.2018r.

  • Ryki ul. Warszawska – pożar sadzy w kominie domu jednorodzinnego. Zapaleniu uległa nagromadzona duża ilość sadzy. Działania strażaków z KP PSP w Rykach polegały na wygaszeniu i wybraniu materiału palnego z paleniska i usunięciu zalegającej sadzy na ścianach przewodu kominowego przy użyciu wyciora.
  • Ryki ul. Lubelska – na wiadukcie kolejowym, w ciągu drogi krajowej nr 17 doszło do kolizji trzech pojazdów (2 dostawcze, jeden osobowy). Pojazdy te kolejno najeżdżały na siebie. Pojazdami łącznie podróżowały 3 osoby, które nie doznały żadnych obrażeń. Policja zabezpieczała miejsce zdarzenia oraz kierowała wahadłowo ruchem drogowym. Jeden z pojazdów dostawczych transportował 75 szt. butli propan – butan, żadna z nich nie uległa rozszczelnieniu. Działania strażaków z KP PSP w Rykach polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu w pojeździe osobowym oraz sprawdzeniu za pomocą miernika wielogazowego, ewentualnego rozszczelnienia transportowanych butli.

10.01.2018r.

  • Ryki ul. Wspólna – samochód osobowy Renault Kangoo uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca oddalił się w nieznanym kierunku. Działania strażaków z KP PSP w Rykach polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu i paliwa w pojeździe. Wraz z przybyłym patrolem Policji strażacy sprawdzili kilka sąsiednich ulic pod kątem możliwości przebywania być może rannego kierowcy. Dalsze działania strażaków polegały na zneutralizowaniu plamy płynów eksploatacyjnych, usunięciu uszkodzonych elementów karoserii,
  • Ryki ul. Lubelska – na drodze krajowej nr 17 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z dwoma samochodami osobowymi. Prawy pas jezdni był całkowicie zablokowany. Samochodem ciężarowym jechał tylko kierowca natomiast samochodami osobowymi podróżowały dwie rodziny z małymi dziećmi (łącznie sześć osób). Kierowca samochodu ciężarowego pozostawał na miejscu zdarzenia nie wymagał pomocy medycznej. Pozostali uczestnicy znajdowali się w ciepłym pomieszczeniu pobliskiego supermarketu. Strażacy udzielili kpp jednej osobie. ZRM przebadał wszystkich uczestników zdarzenia. Równocześnie strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia, Po przeprowadzeniu czynności przez policję rozbite samochody zostały usunięte na pobliski parking. Zagrażające innym uczestnikom ruchu drogowego rozbite szkła i plastiki zostały usunięte z jezdni, plama płynów eksploatacyjnych została zneutralizowana.

12.01.2018r.

  • Ryki ul. Słowackiego – zderzenie czołowe dwóch samochodów osobowych Skoda Fabia i Renault Laguna. Pojazdy znajdowały się na jezdni, blokując całkowicie ruch pojazdów w kierunku Dęblina. Kierująca samochodem Skoda pozostawała w pojeździe. Kierujący samochodem Renault, znajdował się na poboczu jezdni. Działania strażaków z KP PSP w Rykach polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach oraz udzieleniu kpp kierującej samochodem Skoda. W trakcie prowadzonych działań na miejsce zdarzenia dojechała policja, która zabezpieczyła teren działań i kierowała wahadłowo ruchem oraz ZRM, któremu przekazano kierującą samochodem Skoda. Dwie osoby, uczestniczące w zdarzeniu zostały zabrane na szczegółowe badania do szpitala w Rykach. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję strażacy zneutralizowali plamę płynów eksploatacyjnych oraz usunęli zagrażające innym uczestnikom ruchu drogowego elementy uszkodzonych karoserii.

 

 

st. kpt. Jarosław Lasek

Oficer prasowy

Komendanta Powiatowego PSP w Rykach