Legion na podium w Żelechowie

Uczniowski Klub Sportowy „Legion” Grabów Szlachecki na podium Turnieju o Puchar Posła Sławomira Skwarka w Żelechowie. W zawodach, rozegranych w miniony weekend, podopieczni Gustawa Serafina zajęli trzecie miejsce, a indywidualne wyróżnienie zdobyła Maja Mateńka.llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

W rywalizacji wzięło udział 10 ekip z województw lubelskiego i mazowieckiego, złożonych z piłkarek i piłkarzy kategorii U-10.

Zawody były pełne emocji, a decydujące rozstrzygnięcia często zapadały w ostatnich sekundach albo po serii rzutów karnych. W fazie grupowej zespół z gminy Nowodwór kolejno: zremisował 1:1 z “Sępem” Żelechów, wygrał 2:1 z “Wilgą II” Miastków, zremisował 1:1 z “Unią” Krzywda i zwyciężył aż 11:0 drużynę “Ar-Tig II” Huta Dąbrowa.

- W półfinale graliśmy z “Wilgą” Miastków. W regulaminowym czasie był bezbramkowy remis, dlatego o awansie decydowały rzuty karne, które przyniosły rozstrzygnięcie dopiero w 7 serii. Mecz o trzecie miejsce z “Lublinianką” Lublin był jeszcze bardziej emocjonujący. Jeszcze trzy minuty przed końcem przegrywaliśmy 0:2, ale zdołaliśmy zremisować 2:2 po wyrównującej bramce Mai Mateńki 2 sekundy przed ostatnią syreną. W karnych wygraliśmy 2:1 – relacjonuje opiekun “Legionu” Grabów Szlachecki Gustaw Serafin.

 

Maja Mateńka otrzymała indywidualne wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki turnieju, a poza nią “Legion” reprezentowali: Julia Beczek, Roksana Garbus, Klaudia Jędrych, Antoni Opieka, Radosław Komar, Marcel Sergiel i Szymon Sowa.

 

(fot. UKS “Legion” Grabów Szlachecki)

IAS24