“Legion” przed piłkarskim sezonem

Mimo trudnej sytuacji epidemicznej młode piłkarki i piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego “Legion” Grabów Szlachecki przygotowują się do nowego sezonu. Zajęcia w reżimie sanitarnym odbywają się kilka razy w tygodniu, wszyscy mają licencje, uprawniające do treningów w czasie pandemii, a pierwsze zawody są planowane na kwiecień.jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

Licencje ma około 40 dziewcząt i chłopców z gminy Nowodwór. – Starsze grupy czyli uczniowie klas III – V trenują na “Orliku” przeważnie trzy razy w tygodniu, a z młodszymi, w wieku przedszkolnym i z klas I – II, spotykamy się dwukrotnie. Wiele zależy od pogody, ale na zajęciach mamy przeważnie około 60 – 70 procent frekwencji. Widać zaangażowanie oraz potrzebę wyjścia z domu i aktywnego spędzania czasu, na które kładą nacisk także rodzice – przyznaje w rozmowie  opiekun “Legionu” Gustaw Serafin.

 

Forma i umiejętności mogą się przydać już za kilka tygodni. Na połowę kwietnia jest bowiem planowana inauguracja wiosennej rundy rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Orlików i Wojewódzkiej Ligi Orliczek. W pierwszym rozgrywkach będą brać udział drużyny złożone z chłopców urodzonych w 2011 roku i później oraz dziewcząt z rocznika 2009 i młodszych.

 

 

Pierwsze turnieje obydwu lig wojewódzkich mają się odbyć w połowie kwietnia, ale realizacja tych planów zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej.

(fot. UKS “Legion” Szlachecki)

ias24.pl