Ligowe turnieje piłkarskie w Grabowie Szlacheckim

Pięć meczów i… pięć wygranych – to bilans spotkań piłkarzy i piłkarek Uczniowskiego Klubu Sportowego oooooooooooooooooooooooooooooooooooo„Legion” Grabów Szlachecki w ostatniej kolejce wojewódzkich lig „żaków starszych” i „orlików starszych”. W zawodach, które odbyły się w miniony weekend w Grabowie Szlacheckim, rywalizowało osiem zespołów.

“Żaki”, czyli zawodniczki i zawodnicy urodzeni w 2013 roku i później, pokonali po 2:0 “Żyrzyniaka” Żyrzyn i drużynę z Góry Puławskiej oraz 4:2 “Orlika” Dęblin. W kategorii “orlik starszy”, czyli piłkarek i piłkarzy z rocznika 2011 i młodszych, ekipa z gminy Nowodwór wygrała 6:3 z “Laskowią” Baranów i 3:1 z zespołem z Góry Puławskiej.

W młodszym zespole z Grabowa Szlacheckiego zagrali: Julia Janiszek, Wojciech Wawer, Aleks Paplewski, Antoni Opieka, Aleks Janiszek, Ksawery Borsuk i Radosław Komar.

W składzie “orlika” znaleźli się: Martyna Jawoszek, Roksana Garbus, Maja Mateńka, Lena Kalbarz, Michał Gajaszek, Antoni Komar, Szymon Bliszczyk, Szymon Sowa, Maciej Sowa, Mikołaj Barszcz i Kacper Chmielewski.

 

Następną kolejkę zmagań w grupie III, z udziałem drużyn z powiatów lubartowskiego, puławskiego i ryckiego, podopieczni Gustawa Serafina rozegrają za dwa tygodnie.

 

IAS24

(fot. UKS “Legion” Grabów Szlachecki)