Ludzie dobrych serc nie zawiedli

600x0_szlachetna-paczka-1_1W gminie Nowodwór mieszka liczna grupa dobrych ludzi. Wyraz tej dobroci dali angażując się w akcję „Szlachetna paczka”, w którą po raz pierwszy włączyła się Szkoła Podstawowa w Nowodworze. Jej pomysłodawcy są zaskoczeni nie tylko hojnością, ale również faktem, że wśród darczyńców były osoby na co dzień niezwiązane ze szkołą. 

Choć zbiórka trwała kilka dni wszystkie rzeczy, o które prosiła rodzina z powiatu ryckiego, zostały przygotowane. – W 9 paczkach zmieściliśmy pościel, buty i ubrania dla dzieci, słodycze i trwałą żywność, zabawki, środki czystości i higieny osobistej oraz glukometr. Wszystko już dostarczyliśmy do sztabu akcji w Dęblinie, który ma dostarczyć paczki do wybranej przez nas rodziny – relacjonuje dyrektor SP w Nowodworze Małgorzata Gągała. 

 

Większość darów udało się kupić za pieniądze, zebrane wśród uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Glukometr podarowała miejscowa przychodnia zdrowia, a dary przynosiły także osoby spoza szkoły, które dowiedziały się o prowadzonej akcji. 

 

Pomysłodawcy zbiórki cieszą się, że wokół siebie mają tak liczne grono ludzi, którym los potrzebujących wsparcia nie jest obojętny i zapowiadają, że za rok postarają się przygotować kolejną “Szlachetną paczkę”. 

 

To ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie “Wiosna”. Jej głównym założeniem jest udzielanie wsparcia nie anonimowym lecz konkretnym, najuboższym rodzinom z najbliższej okolicy. 

 

Ambasadorami akcji są m.in.: sportowcy – Anita Włodarczyk, Jerzy Dudek i Jakub Błaszczykowski, aktorzy – Tomasz Kot i Joanna Kulig oraz wiele innych znanych postaci filmu, estrady czy sportu. 

 

(fot. SP w Nowodworze)

P