Międzygminny turniej halówki

a2Cztery dziewczęce drużyny i osiem zespołów chłopców walczyło w piątek 19 stycznia w turnieju piłki halowej o Puchar Wójta Gminy Nowodwór. Zawody, rozgrywane w Szkole Podstawowej w Grabowie Szlacheckim, wygrały piłkarki ze Stężycy i piłkarze z Moszczanki. Najlepszy wynik spośród drużyn z gminy Nowodwór osiągnęły dziewczynki z Grabowa Szlacheckiego, które zajęły drugie miejsce.

a3Rozgrywki miały międzygminny charakter, ponieważ oprócz gminy Nowodwór, do rywalizacji przystąpiły zespoły z gmin Kłoczew, Ryki, Stężyca i Ułęż. Był to pierwszy turniej halówki o puchar wójta w tak szerokiej formule. W żeńskiej grupie grały dziewczynki urodzone w 2008 roku i później, natomiast w kategorii chłopców mierzyły się ekipy z rocznika 2009 i młodsze.

Rywalizację dziewczęcych zespołów wygrała SP Stężyca, drugie miejsce zajął Grabów Szlachecki I, trzeci był Gózd, a na czwartym miejscu uplasował się Grabów Szlachecki II.

moszczW kategorii chłopców najlepiej spisała się reprezentacja SP Moszczanka, która w klasyfikacji generalnej wyprzedziła Sobieszyn i drugi zespół ze Stężycy. Poza podium znalazły się SP Stężyca I, SP Grabów Szlachecki i SP Nowodwór oraz SP Gózd i Junior Grabów Nowodwór.

Opiekunami zespołów byli – Mateusz Połynka ze Stężycy, Przemysław Kołomański z Moszczanki, Jan Miłosz z Sobieszyna, Witold Łukasiak z Gozdu, Marcin Grzyb z Nowodworu oraz Gustaw Serafin z Grabowa Szlacheckiego.

a5W ich ocenie poziom sportowy turnieju był wysoki, wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną ambicją i zaangażowaniem, a kilku chłopców mimo młodego wieku zaprezentowało bardzo dobre wyszkolenie techniczne. Mecze wywołały duże emocje, a radość ze zdobywanych goli była porównywalna do poważnych zawodów piłkarskich.

Najlepsze trzy drużyny chłopców i dziewcząt otrzymały okazałe puchary, a wszyscy uczestnicy medale, które ufundował wójt gminy Nowodwór Ryszard Piotrowski, a wręczała m.in. dyrektor SP w Grabowie Szlacheckim Katarzyna Słabik.