“Mieliśmy bardzo pracowity tydzień…”

20171030_102905Mieliśmy bardzo pracowity tydzień. W czwartek i piątek nasi zawodnicy startowali w zawodach szkolnych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy na pływalni w Rykach, a w następnych dniach jechaliśmy już do Lubartowa i Radzynia Podlaskiego.

Prezes klubu Robert Kapusta: „My bardzo lubimy jeździć na zawody do Lubartowa i Radzynia, gdyż trenują tam zawodnicy, z którymi nasi reprezentanci znają się z innych zawodów, są na podobnym poziomie zaawansowania w treningach. Znamy ich najlepsze zawodniczki i zawodników, trenerów zarówno ze Skalara Lubartów, jak i Technika Oriona Radzyń Podlaski. Nasi zawodnicy wygrywają tam swoje konkurencje, zajmują miejsca na podium i tuż za nim, otrzymują medale, dyplomy, puchary, nagrody rzeczowe. ,Może mają trochę mniejsze obiekty, gdzie mieszczą się pływalnie to i tak jest tam zawsze atmosfera walki, rywalizacji fair play”.

W dniu 28.10.2017 r. (w sobotę) nasze młode zawodniczki i zawodnicy pojechali na zawody „V Mistrzostwa w pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Lubartowa”. Ponad 140 zawodników i zawodniczek z województwa lubelskiego oraz mazowieckiego rywalizowało w 19 konkurencjach. Nasz klub reprezentowało 9 chłopców i 4 dziewczynki. W porównaniu do innych drużyn to nie byliśmy zbyt liczną ekipą, ale i tak na 10 drużyn zajęliśmy 4 miejsce w ogólnym rozrachunku, Nikt ze sztabu szkoleniowego nie nastawiał się na sukcesy drużynowe, zdobyliśmy 10 medali (4, 2, 4). Zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, pomimo, że zawody odbywały się tylko dwoma stylami: grzbietowym i dowolnym. Szczególnie styl grzbietowy nie jest ulubionym stylem zawodników, ale tym razem przypasowały naszym reprezentantom. Wśród gimnazjalistek reprezentowała nas tylko Zuzanna Marciniak i zajęła w obu stylach II miejsca. Amelia Piwońska poprawiła swoje wcześniejsze wyniki w obu startach i do tego zajęła I miejsce w stylu dowolnym i III miejsce w stylu grzbietowym. Podobnie chłopcy: Michał Kubak i Sebastian Kuc, którzy zajęli również w obu startach: I i III miejsca oraz Kacper Sibilski I miejsce w s. dowolnym w swoich kategoriach wiekowych. Trochę szkoda Magdy Niedźwiadek i Czarka Prusa, bo zajęli miejsca tuż za podium, bardzo dobre, jak cała drużyna czwarte. Praktycznie wszyscy nasi startujący poprawili swoje dotychczasowe wyniki. Mieliśmy też debiutantkę: Agatka Szafarz (2008) wystartowała pierwszy raz w wyjazdowych zawodach i to od razu na dystansie 50m stylem grzbietowym. Brawo. Na pochwałę zasługują nasze dwie męskie sztafety 4x50m stylem dowolnym. Pierwsza w składzie: Sebastian Kuc, Kacper Sibilski, Michał Kubak i Jan Jankowski, która zajęła III miejsce z bardzo dobrym wynikiem 2:31,04 s., pomimo że była jedną z młodszych, gdyż Michał i Janek są o dwa lata młodsi od Kacpra i Sebastiana. Przed długi czas nasza sztafeta prowadziła i walczyła do końca o lepszą pozycję. Natomiast nasza druga sztafeta chłopców składała się z najmłodszych naszych zawodników, był to ich pierwszy start w sztafecie na takim dystansie i zajęła 8 miejsce z czasem 3:35,58 s. co daje taki rezultat, patrząc po ich wynikach wcześniejszych w tym dniu to każdy z nich musiał popłynąć sekundę szybciej niż w indywidualnym starcie.

Styl Grzbietowy 50m:

Dziewczęta 2008
9. Szafarz Agata 1:11,08 s. * I start
Dziewczęta 2005
3. Piwońska Amelia – 40,88 s. popr. – 3,26 s.
4. Niedźwiadek Magdalena – 41,79 s. popr. – 2,46 s.
Dziewczęta 2004 – 2002
2. Marciniak Zuzanna – 38,52 s.
Styl Grzbietowy 50m

Chłopcy 2008
7. Osiak Alan – 56,78 s. popr. – 3,60 s.
12. Niedźwiadek Damian – 1:01,09 s. popr. – 1,26 s.
13. Kuc Adrian – 1:02,33 s.
Chłopcy 2007
1. Kubak Michał – 43,38 s. popr. – 1,05 s.
13. Jankowski Jan – 56,45 s. popr. – 1,52 s.
Chłopcy 2006
4. Prus Cezary – 46,67 s. popr. – 1,92 s.
Chłopcy 2005
1. Kuc Sebastian – 41,06 s. popr. – 1,16 s.
9. Osiak Brajan – 54,51 s.

Styl dowolny 50m:

1. Piwońska Amelia – 32,32s. popr. – 0,04 s.
4. Niedźwiadek Magdalena – 36,05 s.
Styl Dowolny 100m
2. Marciniak Zuzanna – 1:15,93 s.

9. Kuc Adrian – 1:01,03 s.
10. Osiak Alan – 1:06,97 s.
11. Niedźwiadek Damian – 1:07,94 s. popr. – 1,77 s.
3. Kubak Michał – 38,65 s. popr. – 0,20 s.
5. Jankowski Jan – 40,59 s.
4. Prus Cezary – 42,02 s.
1. Sibilski Kacper – 31,17 s. popr. – 0,42 s.
3. Kuc Sebastian – 36,54 s.
7. Osiak Brajan – 43,68 s. popr. – 1,38 s.

Sztafety 4x50m chłopcy 2005 i młodsi
3. Sibilski Kacper, Sebastian Kuc, Kubak Michał, Jankowski Jan – 2:31,04 s.
8. Osiak Brajan, Prus Cezary, Osiak Alan, Niedźwiadek Damian – 3:35,58 s.

W następnych dniach 29-30.10.2017 r. (niedziela – poniedziałek) nasza drużyna wzięła udział w Międzynarodowych Zawodach o Puchar Starosty Radzynia Podlaskiego. Zawody rozpoczęły się odegraniem hymnów narodowych Białorusi i Polski. W zawodach wzięły udział dwie drużyny z Białorusi, trzy zespoły z Radzynia Podlaskiego, jedna z Parczewa i nasz zespół UKS Aqua Ryki, a o to nasze wyniki.

Zajęliśmy tam na podium: 5 pierwszych miejsc, 3 drugie i 4 trzecie i wiele innych punktowanych, a sztafeta trochę taka nietypowa 8x25m stylem dowolnym, gdzie suma lat wszystkich startujących nie mogła przekroczyć 100 lat, a w drużynie musiały wystartować: 4 dziewczynki i 4 chłopcy zajęła miejsce tuż za podium IV z bardzo dobrym czasem. Pierwszego dnia poza sztafetami były starty w stylach dowolnym i klasycznym. Wystartowało 14 naszych reprezentantów, a drugiego dnia, gdzie był już styl grzbietowy i motylkowy 6 naszych zawodników. Oczywiście niektórzy nasi zawodnicy startowali w obu dniach i sztafecie. Najlepiej popłynął Michał Kubak, który zajął

w swojej kategorii wiekowej (2007 i młodsi) dwa I miejsca (s. dowolny, motylkowy) i II miejsce s. grzbietowy. Z dziewcząt to Nikola Szymańska zajęła I miejsce w s. dowolnym, i 2 x III miejsce (s. klasyczny, s. motylkowy). Pierwsze miejsca zajęli jeszcze Zuzia Krukowska w stylu motylkowym i Janek Jankowski w stylu klasycznym. Dwa drugie miejsca zajęła Alicja Pryjomska w stylach: dowolnym i klasycznym oraz dwa trzecie miejsca zajęła Aleksandra Kapusta w stylach grzbietowym i motylkowym. Sebastian Kuc ustanowił nowy rekord klubu na 25m stylem motylkowym. Prezes klubu Robert Kapusta: „Z tym rekordem to trochę śmieszna historia, bo faktycznie chwilę wcześniej ustanowił go Michał Kubak, ale w kolejnych startach poprawił go Sebastian”. Wśród dziewcząt rekord klubu ustanowiła w swoim starcie Aleksandra Kapusta na 25m stylem motylkowym. Pozostali zawodnicy mogą zaliczyć start do udanych, gdyż albo poprawili swoje wyniki, albo popłynęli na miarę swoich najlepszych wyników. Trener Szymon Piątkowski: „Dziękuje za bardzo dobre wyniki naszych startujących. Aktualnie jesteśmy w okresie przygotowującym naszych zawodników do co raz lepszych startów, gdzie treningi są tak zaplanowane, aby najwyższa formę zawodnicy osiągali w grudniu 2017 r., ponieważ rok kończy się dużą ilością zawodów na bardzo wysokim stopniu trudności”.

kategoria 2007 i młodsi dziewczęta:

Pryjomska Alicja

2. s. dowolny – 41,02 s. popr. – 0,21 s.

2. s. klasyczny – 51,24 s.

kategoria 2007 i młodsi chłopcy:

Kubak Michał

1. 50m s. dowolny – 38,02 s. popr. – 0,63 s.

4. 50m s. klasyczny – 1:03,44 s. popr. – 0,39 s.

1. 25m s. motylkowy – 19,42 s. * – I start (nowy rekord Aqua – pobity przez Sebastiana Kuc)

2. 50m s. grzbietowy – 44,13 s.

Jankowski Jan

8. 50m s. dowolny – 41,98 s.

1. 50m s. klasyczny – 53,39 s.

Kuc Adrian

20. 50m s. dowolny – 57,41 s. popr. – 0,94 s.

11. 50m s. dowolny – 38,18 s.

6. 50m s. klasyczny – 47,96 s. popr. – 4,33 s.

6. 50m s. motylkowy – 17,94 s. * – I start – nowy rekord Aqua Ryki

kategoria 2004 – 2003 dziewczęta:

Szymańska Nikola

1. 50m s. dowolny – 32,86 s.

3. 50m s. klasycznym – 43,58 s.

3. 50m s. motylkowym – 45,15 s.

4. 50m s. grzbietowym – 42,10 s. popr. – 0,14 s.