Nakrętkowe serce pomocy dla dzieci

Zbierając kolorowe korki można zadbać o środowisko i pomóc chorym. W piątek 12 lutego w gminie ffffffffffffffffffffffffffffNowodwór stanął ogromny pojemnik w kształcie serca, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Zebrane w ten sposób korki zostaną przekazane do recyklingu, a pieniądze trafią na szlachetny cel.

- Na kosztowne operacje lub specjalistyczne leczenie czeka kilkoro dzieci z naszej gminy. Na razie zbieramy na rzecz 2,5-rocznej Alicji, a potem dla kolejnych potrzebujących. Liczy się każdy grosz pozyskany ze sprzedaży zebranych nakrętek – mówi wójt gminy Nowodwór Ryszard Piotrowski.

Taka pomoc nic nie kosztuje. Wystarczy przed wyrzuceniem pustej butelki odkręcić nakrętkę, a po uzbieraniu większej ilości korków, wrzucić je do “serduszka”. By pomoc była skuteczna potrzebne są duże ilości nakrętek. Ich kilogram przynosi około 70 – 90 groszy. Na przykład na sfinansowanie zakupu specjalistycznego wózka inwalidzkiego potrzeba około 5 ton kolorowych korków.

Pojemnik jest dostępny całą dobę i jest “mobilny”. Na razie stoi przy urzędzie, ale lokalizację można zmieniać w zależności od potrzeb.

“Nakrętkowe serce” stanęło w Nowodworze dzięki współpracy gminy oraz miejscowych firm “Agro-Lift” Maszyny Rolnicze i “Osko-Plast” Producent sit do kombajnów, które wykonały pojemnik.

Nakrętki można także dostarczać do szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim, które wcześniej rozpoczęło zbiórkę dla małej Alicji. Dziewczynka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. W pierwszej dobie przeszła skomplikowaną operację, która dała jej szansę na życie, ale choroba zostawiła trwałe ślady. Dodatkowe informacje o tej i innych formach pomocy małej Ali można uzyskać telefonicznie pod numerami: 664 555 998 i 602 485 469.

(fot. UG Nowodwór)