Nie daj się oszukać

68-134608Do kilku prób wyłudzeń pieniędzy metodą na wnuczka doszło w czwartek  w Dęblinie. Do mieszkańców miasta dzwonili podszywający się pod członków rodzin oszuści, informując o uczestnictwie w wypadku. Swoich rozmówców prosili o pieniądze, które wybawiłyby ich z kłopotów. Troje mieszkańców wykazało się czujnością. Niestety w jednym przypadku ofiarą oszustów padła mieszkanka Dęblina, która straciła 12 tys. zł.

 

W czwartek  do kilku mieszkańców Dęblina dzwonili nieznani mężczyźni. Podając się za członków rodziny – za syna lub zięcia informowali o tym, że uczestniczyli w wypadkach. Za korzystne „załatwienie” sprawy potrzebowali pilnie gotówki. Swoich rozmówców prosili o kwoty od 20 do 36 tys. zł.

Trzy osoby wykazały się czujnością i nie dały się zwieść, natomiast w jednym przypadku oszuści wyłudzili 12 tys. zł.

Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nie proszą też o przekazanie pieniędzy. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje poradźmy się osób najbliższych. Ustalmy czy osoba, która dzwoni jest tą osobą, za którą się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub też 112.

R.W.

KPP RYKI