Nietrzeźwy 23-latek spowodował kolizję

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 23-latek. Mężczyzna mając ponad promil alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę samochodu marki Volvo i spowodował kolizję w Rykach na ul. Warszawskiej.aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

Policjanci z ryckiej komendy w nocy z soboty na niedzielę zostali wezwani na ul. Warszawską w Rykach, gdzie doszło do kolizji drogowej. Kierowca osobowego volvo wjechał w znak drogowy, a następnie zatrzymał się na drzewie. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie przybyłych na miejsce funkcjonariuszy, że może być nietrzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło, iż 23-letni mieszkaniec gm. Ryki nie powinien wsiadać za kierownicę. Miał w organizmie 1,25 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy za swój czyny grozi kara nawet 2 lat więzienia. Musi liczyć się również z orzeczeniem przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Po raz kolejny apelujemy o trzeźwą jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami. Pamiętajmy, że pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg.

R.Ż.

KPP RYKI