Nietrzeźwy kierowca ujęty dzięki obywatelskiej postawie

aaaaa28-letni mieszkaniec gminy Nowodwór wkrótce odpowie przed Sądem za kierowanie volkswagenem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. W ręce policjantów trafił niedzielnej  nocy dzięki wzorowej postawie czterech młodych mężczyzn. Mieszkańcy pow. ryckiego najpierw zatrzymali samochód, którym się poruszał, a później nieodpowiedzialnego kierowcę przekazali w ręce policjantów. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że 28-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę  w nocy w Dęblinie. Kilku młodych mężczyzn jadąc autem drogą krajową nr 48 w kierunku Moszczanki zwróciło uwagę na „niepewny” styl jazdy poprzedzającego ich osobowego volkswagena. O swoich podejrzeniach poinformowali Policję, a sami podążali za nim. W pewnym momencie zauważyli, że vw zjeżdża do rowu. Postanowili zareagować. Wykorzystując odpowiedni moment, zatrzymali go. Widząc, że kierujący nim mężczyzna faktycznie znajduje się pod działaniem alkoholu, odebrali mu kluczyki, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę. Nieodpowiedzialny kierowca próbował jeszcze się oddalić, ale młodzi śmiałkowie udaremnili jego ucieczkę i przekazali wezwanym na miejsce policjantom.

Jak ustalili mundurowi, volkswagenem kierował 28-letni mieszkaniec gminy Nowodwór. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Samochód, którym kierował został odholowany na parking strzeżony. Teraz amator jazdy “na podwójnym gazie” za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich i samych siebie. Dlatego reagujmy w każdej sytuacji, gdy podejrzewamy, że ktoś wsiada za kierownicę samochodu będąc pod działaniem alkoholu.

A do młodych mieszkańców z Dęblina, Stężycy i gm. Ryki kierujemy słowa uznania dla ich obywatelskiej postawy. Odpowiedzialna i szybka decyzja, a później sprawne działanie pozwoliły wyeliminować z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę.

K.S.

KPP RYKI