O bezpieczeństwie z dziećmi z Ukrainy

Policjanci z ryckiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych spotkali się z ukraińskimi dziećmi  uczącymi się w Szkole Podstawowej w Stężycy. Głównym założeniem wizyty było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na drodze oraz w miejscu zamieszkania. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski.aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Policjanci zajmujący się profilaktyką oraz policjanci  Wydziału  Ruchu Drogowego z Komendy w Rykach przeprowadzili dla ukraińskich dzieci  uczących się w  Szkole Podstawowej w Stężycy  prelekcję na temat bezpiecznej drogi do szkoły oraz bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Opowiadali też, w jaki sposób należy bezpiecznie korzystać z roweru. Przypomnieli zasady bezpiecznej zabawy oraz zagrożenia i konsekwencje grożące dzieciom bawiącym się w pobliżu drogi. Uświadamiali uczniom  jak ważną rolę dla ich bezpieczeństwa odrywają odblaski.

Mundurowi uczulali jak zachować się w kontaktach z obcymi osobami i zwierzętami, szczególnie psami. Ponadto dzieci dowiedziały się w jaki sposób zgłaszać zagrożenia i jaki jest numer alarmowy. Dzieci miały okazję zapoznać się  z umundurowaniem policjantów oraz wyposażeniem.

Podczas spokania z dziećmi uczestniczył również tłumacz. Na końcu spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

starszy aspirant Agnieszka Marchlak

KPP RYKI