O krok od finału

Cztery drużyny reprezentowały Gminę Nowodwór w finałach wojewódzkich tegorocznego Turnieju “Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Najlepiej wypadły dziewczęta z Uczniowskiego Klubu Sportowego “Legion” Grabów Szlachecki, które przegrały tylko jedno spotkanie, ale to ono decydowało kto zagra w finałach krajowych.

 

Podczas zawodów, rozgrywanych we wtorek 2 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim, podopieczne Gustawa Serafina dobrze rozpoczęły walkę o udział w kolejnej rundzie pucharowych zmagań. W grupie najpierw pokonały SP Rachanie 6:0, potem zremisowały bezbramkowo SP Międzyrzec Podlaski, a na koniec dopisały sobie 3 punkty za walkower z SP 7 Zamość. W ćwierćfinale “Legion” wygrał 2:1 z “Bugiem” Hanna, a w półfinale pokonał 6:1 SP Bełżyce. Jedyna porażka przyszła w najgorszym momencie, czyli w finale, w którym dziewczęta z Grabowa Szlacheckiego uległy UKS “Dwójce” Biała Podlaska 1:4 i ostatecznie zajęły drugie miejsce w województwie. – Może technicznie nie byliśmy słabsi, ale na pewno rywalki były silniejsze i większe. Nie bez znaczenia był również fakt, że ich skład wzmocniło kilka zawodniczek z Mińska Mazowieckiego – relacjonuje w Gustaw Serafin.

Oprócz tytułu wicemistrzów województwa zespół z Grabowa Szlacheckiego zdobył jedno wyróżnienie indywidualne, ponieważ Klaudia Jędrych została najlepszą bramkarką turnieju w Międzyrzecu Podlaskim. Obok niej w drużynie “Legionu” zagrały: Lena Kalbarz, Maja Mateńka, Roksana Garbus, Gabriela Wójcik, Amelia Opieka, Patrycja Pieńkosz, Emilia Kardas, Natalia Opieka, Julia Beczek, Martyna Jawoszek i Oliwia Kardas.

Dzień wcześniej w Międzyrzecu Podlaskim rywalizowały piłkarki kategorii U-8 i U-12 oraz chłopcy z grupy U-8, którzy zakończyli udział w rozgrywkach na fazie grupowej.

 

Dzień wcześniej w Międzyrzecu Podlaskim rywalizowały piłkarki kategorii U-8 i U-12 oraz chłopcy z grupy U-8, którzy zakończyli udział w rozgrywkach na fazie grupowej.

Najmłodsze dziewczynki najpierw zremisowały z SP Ostrów Lubelski 1:1, potem wygrały z SP Wierzchowiska 1:0, ale w ostatnim meczu uległy 0:3 UKS “Niedźwiadek” Chełm i ze względu na bilans bramek nie awansowały do kolejnej rundy. Starały się o nią: Paulina Gajaszek, Natalia Pikuła, Antonina Gudala, Paulina Janiszek, Lena Niedziela, Natalia Rodak i Patrycja Bichta.

 

Sztuka ta nie udała się również ich starszym koleżankom z zespołu U-12, które rozpoczęły swoje występy porażką z SP Parczew 0:1, a potem zdecydowanie pokonały SP Wierzbica 6:0. W składzie tej ekipy znalazły się: Gabriela Bartoś, Klaudia Niedziela, Karolina Serafin, Julia Okoń, Katarzyna Piątek, Oliwia Głodnicka, Julia Niedziela, Natalia Chmielewska, Jagoda Opieka, Agnieszka Nowicka i Nikola Pikuła.

 

Bardzo blisko awansu byli chłopcy z zespołu “Orlęta” Nowodwór, występujący w kategorii U-8. W swoim pierwszym meczu podopieczni Marcina Grzyba pokonali LKS Wierzchowiska 3:1, w drugim ulegli “Vrotcovii” Lublin 0:5, a na koniec wygrali z SP Wola Skromowska 4:1. – Przegrana z ekipą z Lublina była dotkliwa, ale oni wygrali w cuglach wszystkie mecze, a nasza porażka była jedną z najniższych. “Vrotcovią” wygrała cały turniej, ale my też mieliśmy realne szanse na awans, do którego zabrakło nam zaledwie… 1 punktu – ocenia Marcin Grzyb. “Orlęta” Nowodwór reprezentowali: Maciej Sowa, Michał Gajaszek, Bartosz Suska, Filip Surmacz, Kajetan Wąsik, Adam Walaszek, Szymon Grudka, Szymon lipka, Mikołaj Barszcz i Olaf Kardas.

 

 

(fot. A. Wąsik)(fot. G. Serafin)