“Obdarowani Polską” zapraszają na finał

411x0_lata-20-te-bW Szkole Podstawowej w Nowodworze obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości trwały prawie rok. Uczniowie, nauczyciele, rodzice i inni widzowie świętowali na kilku koncertach, będących muzyczną podróżą po historii Polski, a finał odbędzie się w piątek 9 listopada.

Cały cykl pod hasłem “Obdarowani Polską – 100 lat niepodległej” rozpoczął się w grudniu ubiegłego roku, gdy wykonawcy prezentowali piosenki dwudziestolecia międzywojennego. Później były kolędy, utwory z lat 50. i 60. oraz z kolejnych dwóch dekad, które oprócz uczniów, wykonywali rodzice i nauczyciele.

Ostatnie akordy niepodległościowego cyklu zabrzmią w najbliższy piątek o 17.00. – Zgodnie z tytułem koncertu – “Przeżyjmy to jeszcze raz…”, chcemy zaprezentować wybrane fragmenty z dotychczasowych występów, uzupełnione pokazem mody z poszczególnych epok i wystawą pamiątek. Tego samego dnia przed południem część tego programu obejrzą uczniowie, natomiast wieczorem zapraszamy pozostałych gości, którzy nie muszą płacić za bilety – zapowiadają organizatorzy.

Podsumowaniu rocznych działań, organizowanych w szkole na 100-lecie niepodległości, będzie towarzyszyć ekspozycja “”Życie mieszkańców Nowodworu i okolic na przestrzeni ostatniego wieku”, na którą złożą się zdjęcia, dokumenty, na przykład paszporty z czasów I wojny światowej oraz sprzęt codziennego użytku, w tym kołowrotki, żelazka czy kufry. Wystawa będzie czynna godzinę przed koncertem i po jego zakończeniu.

(fot. arch. SP w Nowodworze)