Orliczki i Orliki na fali

Bardzo udany weekend mają za sobą piłkarki i piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Legion” Grabów Szlachecki. Dziewczęca i mieszana drużyna z gminy Nowodwór w ciągu dwóch dni wystąpiły w dwóch turniejach i rozegrały cztery mecze, notując komplet zwycięstw.

W sobotę 8 maja w Białej Podlaskiej odbył się kolejny turnieju w ramach Wojewódzkich Mistrzostw Orliczek, czyli dziewczynek urodzonych w 2010 roku lub później. Drużyna “Legionu”, którą prowadził Marcin Grzyb, dwukrotnie pokonała miejscowe zespoły – AZS “Pionier” Biała Podlaska i “Piątka Plus” Biała Podlaska, tracąc zaledwie 2 gole, przy 17 strzelonych.

 

W ekipie z Grabowa Szlacheckiego zagrały: Lena Kalbarz, Paulina Gajaszek, Roksana Garbus, Maja Mateńka, Julia Rudawski, Klaudia Jędrych i Jula Beczek.

Równie dobrze spisała dzień później mieszana drużyna “Legionu”, która rozgrywała w Żyrzynie kolejne mecze Wojewódzkiej Ligi Orlików Młodszych. Występują w niej ekipy złożone z chłopców z rocznika 2011 lub młodszych oraz dziewczynek, urodzonych w latach 2009, 2010 bądź później.

Podopieczni Gustawa Serafina wygrali zarówno z “Żyrzyniakiem” Żyrzyn, jak i “Laskovią” Baranów, zdobywając 12 bramek i tracąc 8. Drużyna z Grabowa szlacheckiego wystąpiła w składzie: Natalia Opieka, Martyna Jawoszek, Roksana Garbus, Maja Mateńka, Maciej Sowa, Michał Gajaszek i Wojciech Przewłoka.

 

 

Kolejne zawody w ramach Wojewódzkiej Ligi Orlika “Legion” zagra w najbliższy weekend w Kurowie. “Orliczki” następne zawody mają 23 maja w Puławach.

(fot. UKS “Legion” Grabów Szlachecki)