Orliczki” na wojewódzkim podium

1Piłkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego “Legion” Grabów Szlachecki na podium wojewódzkiego turnieju “orliczek” w Piaskach. W zawodach, które odbyły się w niedzielę 16 grudnia, zespół prowadzony przez Gustawa Serafina, w stawce 7 drużyn zajął trzecie miejsce.

 

W rywalizacji brały udział ekipy złożone z dziewcząt urodzonych w 2008 roku i później. – Początek był w naszym wykonaniu bardzo dobry, bo wygraliśmy 3 mecze z rzędu, ale w dalszej fazie zawodów było nieco gorzej. Kluczowe okazało się spotkanie z rywalkami z Lublina, w którym 6 sekund przed końcem Oliwia Głodnicka w sytuacji sam na sam trafiła w bramkarkę.

Z kolei w meczu z Tomaszowem Lubelskim w ostatniej sekundzie meczu nasza zawodniczka uderzyła z rzutu wolnego w poprzeczkę, a w rywalizacji z Wierzchowiskami mieliśmy dwie poprzeczki. Lepsze wyniki tych spotkań dałyby nam zwycięstwo w całym turnieju – relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową opiekun “Legionu”.

 

Ostatecznie na pierwszym stopniu podium zameldował się “Start” Tomaszów Lubelski, drugie miejsce zajął LZS Wierzchowiska, który zdobył tyle samo punktów co “Legion” Grabów Szlachecki, ale w bezpośrednim meczu był lepszy, ponieważ wygrał 1:0. Za ekipą Gustawa Serafina uplasowały się kolejno: AZS Biała Podlaska, “Unia” Lublin, UKS “Niedźwiadek” Chełm i “Piątka Plus” Biała Podlaska.

Poza trzecim miejscem drużyny, indywidualne wyróżnienie i tytuł “królowej strzelczyń” zdobyła Oliwia Głodnicka, która trafiła do bramek rywalek 8 razy. Oprócz niej w zespole z Grabowa Szlacheckiego zagrały: Monika Awuzie, Nikola Kutnik, Julia Rogala, Natalia Chmielewska, Martyna Jawoszek, Roksana Garbus i Maja Mateńka.


(fot. SP Grabów Szlachecki)