Piłkarki i piłkarze na podium lig wojewódzkich

Drużyny dziewcząt i chłopców z Uczniowskiego Klubu Sportowego “Legion” Grabów Szlachecki zakończyły rywalizację w ligach wojewódzkich. “Orliczki” zajęły pierwsze miejsce, a chłopcy z drużyny “Orlików młodszych” uplasowali się na trzeciej pozycji.dddddddddddddddddddddddddddddddd

Ostatnią serię spotkań w Wojewódzkiej Lidze Orliczek, która odbyła się w niedzielę 13 czerwca w Lublinie, zdominowała pogoda. – Zagraliśmy tylko jedno spotkanie z “Perłą” Lublin, zakończone porażką 3:4. Mecz był rozgrywany niejako “na raty”, ponieważ rywalizacja została przerwana ze względu na intensywne opady. Drugie spotkanie z “Pionierem” Biała Podlaska nie doszło do skutku. Gra w ciężkich warunkach była zbyt ryzykowna, dlatego wspólnie z naszymi rywalami zrezygnowaliśmy z tego meczu – mówi  opiekun “Legionu” Gustaw Serafin.

Na zakończenie rundy wiosennej jego podopieczne uplasowały się na trzeciej pozycji, ale po jesiennej serii spotkań miały taką przewagę, że ostatecznie po całym sezonie zajęły pierwsze miejsce.

W niedzielnym turnieju w Lublinie zagrały: Julia Garbus,Katarzyna Opieka, Roksana Garbus, Maja Mateńka, Julia Beczek, Klaudia Jędrych, Gabriela Janiec, Paulina Gajaszek i Amelia Opieka.

Dwa dni wcześniej w Baranowie zakończyły się również rozgrywki w grupie V Wojewódzkiej Ligi Orlika Młodszego, także z udziałem UKS “Legion” Grabów Szlachecki. W tym przypadku podopieczni Gustawa Serafina rozegrali trzy mecze i wszystkie wygrali. Najpierw pokonali 6:4 “Powiślaka” Końskowola, potem zwyciężyli 4:2 “Garbarnię” Kurów, a na koniec wygrali 5:4 z “Laskowią” Baranów. W 8-drużyniowej grupie “Legion” zakończył rywalizację na trzeciej pozycji.

W ostatniej serii spotkań zespół z Grabowa Szlacheckiego wystąpił w składzie: Natalia Opieka, Roksana Garbus, Antoni Komar, Maciej Sowa, Szymon Sowa, Michał Gajaszek, Mikołaj Barszcz i Szymon Bliszczyk.

(fot. arch. UKS “Legion” Grabów Szlachecki)

 

  • Anty discopolo

    Super , gratuluje. Panowie powinni sie od was uczyć.