Piłkarki na finiszu rozgrywek

Uczniowski Klub Sportowy „Legion” Grabów Szlachecki był w miniony weekend gospodarzem kolejnej rundy aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaazmagań piłkarek, rywalizujących w Wojewódzkich Mistrzostwach Orliczek, czyli dziewczynek urodzonych w 2010 roku lub później. Mimo, że była to przedostatnia seria spotkań, mająca duży wpływ na ostateczną klasyfikację, rozegrano tylko jedno spotkanie, ponieważ dwie drużyny nie dojechały na zawody.

- Oprócz gospodarzy miały w nich zagrać “Niedźwiadek” Chełm, AZS “Pionier” Biała Podlaska i LKS Wierzchowiska. – Przyjechała tylko ta ostatnia ekipa, a poza nią rozegraliśmy jeszcze towarzyskie spotkanie z “Unią” Lublin. Obydwa mecze rozstrzygnęliśmy na naszą korzyść, ale ten z “Unią” nie jest wliczany do ogólnej klasyfikacji – mówi opiekun “Legionu” Grabów Szlachecki Gustaw Serafin.

Warto podkreślić, że w jego drużynie na tym szczeblu rozgrywek zadebiutowały pierwszoklasistki Julia Garbus i Katarzyna Opieka. Poza nimi w ekipie gospodarzy zagrały: Julia Janiszek, Patrycja Pieńkosz, Roksana Garbus, Maja Mateńka, Julia Beczek i Klaudia Jędrych.

Przed tygodniem piłkarki “Legionu” podczas turnieju w Puławach posmakowały pierwszych w tym sezonie porażek z “Izabellą” Puławy i “Unią” Lublin. Ostatnia seria spotkań odbędzie się 12 czerwca w Lublinie.

(fot. UKS “Legion” Grabów Szlachecki)