Piłkarki w kolejnej rundzie pucharu

Trzy drużyny z Grabowa Szlacheckiego zagrają w fazie wojewódzkiej tegorocznego 600x0_tymbark2018-powiatowy-dz-1Turnieju Piłkarskiego „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Podczas eliminacji powiatowych, które odbyły się na boisku miejscowej szkoły podstawowej we wtorek 6 listopada awans wywalczyły zespoły kategorii U-8, U-10 i U-12.

 

W dwóch najmłodszych kategoriach o prawo gry w dalszej fazie turnieju gospodynie z Uczniowskiego Klubu Sportowego “Legion” Grabów Szlachecki walczyły w rywalkami ze Szkoły Podstawowej w Czernicu. Zespół U-8 po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonał rywalki 2:1, 600x0_tymbark2018-powiatowy-dz-6natomiast ich starsze koleżanki z U-10 wygrały 3:1.

 

W najstarszej grupie U-12 w eliminacjach powiatowych zagrały trzy ekipy – SP Czernic, SP Stężyca i UKS “Legion” Grabów Szlachecki. Piłkarki z Grabowa Szlacheckiego nie dały szans rywalkom i po zwycięstwach, najpierw z SP Czernic – 19:0, a potem z SP Stężyca – 7:0, awansowały do kolejnej rundy turnieju. W ostatnim spotkaniu SP Stężyca wygrała z SP Czernic 5:0.

 

Opiekunem wszystkich drużyn z Grabowa Szlacheckiego jest Gustaw Serafin, a wtorkowe zmagania piłkarek obserwowali m.in. członek zarządu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Dariusz Szczygielski i dyrektor szkoły w Grabowie Szlacheckim Katarzyna Słabik.

 

Wszyscy uczestnicy wtorkowego turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a w najmłodszej kategorii, również medale ufundowane przez Gminę Nowodwór.

 

Wojewódzkie finały tegorocznych zmagań o Puchar Tymbarku zostaną rozegrane wiosną.

(fot. SP Grabów Szlachecki)