Piłkarki z nagrodami starosty

Piłkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego “Legion” Grabów Szlachecki zostały docenione przez powiatowe władze samorządowe. Julia Niedziela i Karolina Serafin odebrały w tym tygodniu Nagrody Starosty Ryckiego.hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Obydwie zawodniczki razem z koleżankami z drużyny od kilku lat godnie reprezentują UKS “Legion” i Szkołę Podstawową w Grabowie Szlacheckim na turniejach rangi regionalnej i wojewódzkiej. Zdobyły m.in. drugie i trzecie miejsca w wojewódzkich finałach ogólnopolskiego turnieju “Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” oraz drugą pozycję na Szkolnych Mistrzostwach Województwa. Ponadto trzykrotnie występowały w finałach ogólnopolskiego turnieju “Mała piłkarska kadra czeka” i Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych.

Zarówno Julia Niedziela, jak i Karolina Serafin nie osiadają na laurach i razem z koleżankami oraz kolegami przygotowują się do nowego sezonu na trawiastych boiskach. Na razie zajęcia odbywają się w hali SP Grabów Szlachecki, ale ich uczestnicy i opiekun zespołu Gustaw Serafin wierzą, że sytuacja epidemiczna pozwoli na bardziej intensywne treningi i udział w zawodach.

Zawodniczki i zawodnicy “Legionu” mimo pandemii koronawirusa mogą trenować, ponieważ mają wymagane przez przepisy licencje piłkarskie. Korzystając z tych możliwości startują również w nielicznych zawodach. Na przykład w styczniu piłkarki z rocznika 2008 i młodsze zagrały w turnieju o Puchar Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, zajmując w tych zawodach czwartą pozycję. Z kolei w lutym wystąpiły na charytatywnym turnieju w Kraśniku, gdzie zdobyły drugie miejsce.

(fot. Starostwo Powiatowe w Rykach)