Piłkarski ćwierćfinał piłkarek w Krakowie

Na ćwierćfinale zakończyły udział w Mistrzostwach Polski Młodziczek piłkarki “Legionu” Grabów 411x0_legion-w-cwiercfinaleSzlachecki

W turnieju strefowym, który odbył się we wtorek 18 kwietnia w Krakowie, podopieczne Gustawa Serafina z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grabowie Szlacheckim zmierzyły się z drużynami z Małopolski, Podkarpacia i województwa świętokrzyskiego.

Choć piłkarki “Legionu” rozkręcały się z meczu na mecz, to jednak rywalki okazały się zbyt mocne. W pierwszym spotkaniu zawodniczki z Grabowa uległy “Orlikowi” Harasiuki z Podkarpacia 0:5, potem przegrały z KSP Kielce 1:4, a w ostatnim meczu musiały uznać wyższość “Wisły” Brzeźnica z Małopolski, która wygrała cały turniej. – Obsada ćwierćfinału była naprawdę bardzo mocna. Paradoksalnie najlepiej zagraliśmy w spotkaniu z “Wisłą”, choć była to bezapelacyjnie najlepsza ekipa w tych zawodach. W meczu z Kielcami po pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0 i mogliśmy nawet podwyższyć ten wynik, ale w drugiej połowie było już gorzej, a dodatkowo ze względów regulaminowych musieliśmy grać w okrojonym składzie – relacjonuje Gustaw Serafin. Jego zdaniem dziewczęta zagrały na miarę swoich możliwości, a ambicją i wolą walki nie ustępowały rywalkom. Poza tym zdobyły cenne doświadczenie, ponieważ “Legion” jeszcze nigdy nie grał w tej fazie mistrzostw.

W krakowskim turnieju ZSO Grabów Szlachecki reprezentowały: Zuzanna Gajaszek, Kinga Gregorczyk, Kornelia Beczek, Aleksandra Mateńka, Iza Nowicka, Agata Rodak, Amelia Jaszczuk i Julia Surmacz, które grały we wcześniejszych zawodach kwalifikacyjnych oraz zastępujące Zuzannę Gajdzińska – Julia Jędrych i Katarzynę Nowicką – Klaudia Sowa.

Doświadczenie po meczach z najlepszymi drużynami z innych regionów podopieczne Gustawa Serafina postarają się wykorzystać już na początku maja podczas Wojewódzkich Mistrzostw Młodziczek.