Piłkarski turniej ARGA CUP

Piłkarki z Grabowa Szlacheckiego wygrały Turniej Piłki Nożnej „Arga Cup”, który odbył się w środę 3 października na „Orliku” przy miejscowej szkole podstawowej.600x0_arga-cup-5

W zawodach wzięło udział pięć drużyn z gmin Nowodwór i Ryki. Mecze były rozgrywane systemem “każdy z każdym”, a ich stawką były puchary, medale i statuetki dla wyróżniających się zawodniczek.

 

W środowym turnieju rywalizowały zespoły, złożone z uczennic siódmych i ósmych klas podstawówek oraz ich koleżanek z trzecich klas gimnazjalnych. 600x0_arga-cup-6

 

Gospodarzy reprezentowały dwie ekipy, z których jedna wygrała wszystkie spotkania i, nie tracąc nawet jednej bramki, wygrała cały turniej.

 

W zwycięskiej drużynie, prowadzonej przez Gustawa Serafina i Marcina Grzyba, zagrały: Aleksandra Mateńka, Iza Nowicka, Klaudia Sowa, Agata Rodak, Zuzanna Gajaszek, Kinga Gregorczyk i Zuzanna Mateńka.

Na drugim miejscu zawody ukończyły dziewczęta z SP Leopoldów w gminie Ryki, które zgromadziły taką samą liczbę punktów jak rywalki z SP Nowodwór, ale wyprzedziły je w klasyfikacji końcowej lepszym stosunkiem bramek. Poza podium uplasowały się – drugi zespół SP Grabów Szlachecki i reprezentacja SP Niedźwiedź.

 

Oprócz klasyfikacji drużynowej organizatorzy przyznali trofea indywidualne oraz nagrody dla wyróżniających się zawodniczek, awytypowanych przez szkolne koleżanki. Królową strzelczyń została zdobywczyni 12 goli Kinga Gregorczyk z SP Grabów Szlachecki, tytuł najlepszej bramkarki odebrała Klaudia Sowa także z SP Grabów Szlachecki, a na liście wyróżnionych znalazły się: Barbara Gąsior z SP Niedźwiedź, Amelia Kępka z SP Leopoldów, Aleksandra Mateńka z SP Grabów Szlachecki I, Julia Surmacz z SP Nowodwór i Katarzyna Nowicka z SP Grabów Szlachecki II.

 

Wszystkie drużyny otrzymały puchary, najlepsze trzy zespoły – medale, a wyróżniające się piłkarki odebrały statuetki, które ufundowali Arkadiusz Gajaszek i Robert Gajaszek z firmy ‘ARGA”.

Kolejne emocje piłkarskie w gminie Nowodwór już w przyszłym tygodniu, gdy rozpocznie się nowa edycja Turnieju Piłkarskiego “Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Do tegorocznych rozgrywek SP Grabów Szlachecki zgłosiła swoje reprezentacje we wszystkich kategoriach dziewcząt i chłopców – U-8, U-10 i U-12, a dołączą do nich ekipy szkolne z SP Nowodwór i SP Niedźwiedź.

W ubiegłorocznych rozgrywkach dziewczęta z Grabowa Szlacheckiego, występujące w kategorii U-10 dotarły aż do finału krajowego. Większość z nich tym razem zagra w starszej grupie wiekowej.

(fot. SP w Grabowie Szlacheckim)